Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z podłaczeniem domofonu

25 Sie 2007 16:13 5241 9
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem z podłączeniem nowego domofonu. Wczesniej używałem domofonu Cyfral aktualnie probuje domofon Vekta TK6. Mam problem z podłączeniem go ponieważ tak: ze sciany wychodza 2 przewody (żólty i brązowy). W nowym domofonie jest 8 (z tego widze) wejść i nie wiem co do czego:( Byłbym bardzo wdzieczny gdyby ktos udzieł mi wskazówek jak podłączyc tne domofonl. Niżej zdjecia: Problem z podłaczeniem domofonu
    Problem z podłaczeniem domofonu
  • Poziom 9  
    niestety instrukcje do tego modelu rowniez posiadam prbowalem mostkowac itd ale niestety cos pomieszalem bo albo nie działa głośnik albo drzwi otwierały sie kiedy podniosilem sluchawke. Byłbym wdzieczny gdyby ktos powiedział mi co z czym podłaczyc co zmostkowac (najlepie tymi numerkami wg schematu) Zaznacze ze ściany wychodzą 2 kabelki brązowy (albo czarny jakis taki niewyrazny) i żółty Pozdr
  • Poziom 9  
    nikt nie umie??
  • Pomocny dla użytkowników
    Nic nie można z tym zrobić. Nowy unifon jak wynika z instrukcji jest przewidziany do pracy w instalacji 4 lub 6 przewodowej. Cyfral jest specyficznym domofonem, który to (podobnie jak domofony cyfrowe) potrzebuje tylko 2 żył do prawidłowej pracy i spełnienia wszystkich funkcji. Można go porównać ze zwykłym telefonem analogowym. Rozmowa w jedną i druga stronę odbywa się właśnie na 2 przewodach ale za to układ centralki jak i samego unifonu jest znacznie bardziej rozbudowany niż te powszechnie stosowane analogowe domofony (Wekta, Urmet, Fenix, GM-WO itp.).
    Inaczej mówiąc te popularne unifony są proste w budowie, tanie i praktycznie bezawaryjne. Wymagają przez to więcej żył, ale jak to mówią "coś za coś".
    Jak widać na zdjęciu w tym unifonie prawie nie ma żadnej elektroniki (według mnie to dobrze) a pokażę ci przykład unifonu Cyfral, któremu to wystarczą 2 żyły ale jakim kosztem...:|
  • Poziom 36  
    Proponuje a byś wszedł na stronę www.cyfral.pl i zapoznał się z ofertą domofonów dwu żyłowych które zastępują BARTARA oto cytat z ich strony. Sam wymieniłem sobie stare poczciwe słuchawki bez zmiany centrali i to w całej klatce bloku mieszkalnego.

UNIFON: BARTAR

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, dajemy Państwu możliwość wymiany starego typu unifonu BARTAR użytkowanego od lat - na nowy model bez konieczności zmiany instalacji.
    Stary model unifonu BARTAR był produkowany przez naszą firmę w latach 1990 – 1992 w następujących kolorach: czerwony, biały, brązowy, czarny. W 1992 roku produkcja została zakończona.
    Nowy model dostępny jest w ciągłej sprzedaży

To nie jet z mojej strony reklama tej firmy.
  • Poziom 24  
    Witam!
    A skąd pewność że stary unifon Cyfrala to Bartar a może jest to TCL?
    pozdrawiam
    Piotrek
    Oczywiście, że to nie musi być Bartar. Autor postu jednak zakupił 2 Wekty TK6.
  • Poziom 36  
    Na stronie Cyfrala jest pokazany stary Bartar i nowy zamiennik który jest proponowany dla tego proponuje zajrzeć na strony cyfrala aby to sprawdzić.

Dodano po 13 [minuty]:

zybex napisał:
    Oczywiście, że to nie musi być Bartar. Autor postu jednak zakupił 2 Wekty TK6.

Na zdięciu widać wyraźnie obok wekty Cyfrala
    I ja proponuje zamknięcie tego tematu.
    krzysiozak napisał:

Na zdięciu widać wyraźnie obok wekty Cyfrala

No tak przecież autor napisał, że miał wcześniej cyfrala, tylko nie podał konkretnego typu.
    Autor sam zdecyduje kiedy zamknie temat.:|