Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z przetwornicą ORION COLOR 513

RG 11 Nov 2003 16:27 1508 8
    RG
    Level 11  
    Witam
    mam problem z przetwornicom a tak wogule to z bezpiecznikiem co cały
    czas się przepala ,diody sprawdzałem sądobre uklad STR50103 wymieniłem na nowy, kondensatory wskazują na dobre co jest grane.[font=Arial:61c1188040] [/font:61c1188040]
    mch
    Level 23  
    A pozystor? w rozmagnesowaniu maski kineskopu.
    Wojtek27
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Kondensatory zawsze wskazują na dobre - jak piszesz. W rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie
    RG
    Level 11  
    pozystor w rozmagnesowaniu maski kineskopu sprawdziłem jest dobry ,teras zaczne wymieniać kondensatory
    zdzich42
    Level 40  
    Jeśli wszkadza bespiecznik to napewno jest to zwarcie mierzalne omomierzem. Jeśli jesteś pewny co do sprawności diód i STR pomiary musza dać wynik co zwiera. Zdemontuj pozystor i włącz TV bez niego sprawdzisz czy to on nie jest przypadkim uszkodzony
    RG
    Level 11  
    dzieki wszystkim za pomoc tv chodzi
    pozdrawiam
    zdzich42
    Level 40  
    miło by nam było gdybys napisał co było uszkodzone, to taka dobra maniera na tym forum. W przyszłości może ktoś trafi na to samo uszkodzenie i.....skorzysta z tego co napiszesz.
    Michał99
    Level 32  
    Było już na tym forum opisane usuniecia uszkodzenia nie mającego nic wspólnego z tą usterką, a wręcz swiadome napisanie nieprawdy i wprowadznie w błąd mniej doswiadczonych . Po mojej interwencji na pw były naiwne tłumaczenia się.