Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

n80 szybko rozładowuje baterie

ubik 26 Aug 2007 11:49 3696 14
    ubik
    Level 21  
    kupiłem n80 i jak sie okazało trzyma 3 h, w pełni naładowana pozostawiona wyłonczona na noc tez rozładowuje baterie do zera ( próbowane na 3 bateriach), nie widzę żadnych śladów zalania
    co mogło sie stać??
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    User removed account
    User removed account  
    ubik
    Level 21  
    :) no wydedukowałem tyle ale myślałem ze może coś juz ktoś miał takiego, a jak nie to serwisówka w dłoń i go... :/
    User removed account
    User removed account  
    methodman88
    Level 11  
    sprawdzić czy się gdzieś jakiś element grzeje, a jeśli tak to gdzie się grzeje i się na tym miejscem skupić :wink: miałem przypadek z k800i ktory tez trzymał pare godzin i sie nic nie grzało, okazało sie że wyszukiwął non stop (w oragne chyba) 3g i gsm, ustawiłem w menu samo gsm i śmiga jak należy ;D
    ubik
    Level 21  
    no tak ale mój sie rozładowuje nawet na wyłonczonym :/
    GoGiGi
    Level 12  
    Witam wyszukiwanie UMTS czyli sieci 3G to jest nie mozliwe zeby naladowana bateria padla po 3 godzinach to raczej nie to sam mam w gdansku telefon wlaczony w sieci 3G n80 i w miare trzyma przyczyna lezy gdzies idzindziej pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    ubik
    Level 21  
    wypłukałem i dalej to samo, nie posiadam zasilacza który mierzy pobór prądu,

jak można to zrobic bez takiego urządzenia
    KanekS
    Level 29  
    LOOOL pobor pradu nie mierzysz zasilaczem tylko miernikiem, amperomierzem, multimetrem.

Nie znasz podstaw? :o

Dodano po 1 [minuty]:

tzn podpinasz amperomierz w szereg do obwodu z ktorego zasilasz telefon
    ubik
    Level 21  
    :) tez tak myślałem ale pokazało mi wartość identyczna jaką ma zasilanie ( w tym przypadku kabel zasilający otrzymany razem zUBL-em pod USM)
    oczywiście próbowałem na wyłączonym tel. bo wtedy rozladowuje baterie.
    po kilku minutach na podłączonym zasilaniu do samej plyty elementy ukladu radiowego sie nagrzewają, przelutowałem je ale jest to samo
    gabik001
    Level 37  
    Mialem podobny problem i wydedukowalem ze to wina uspienia fona (miganie niebieskiego leda). Wylaczylem ta opcje i jest ok. Nie wiem o co chodzi ale raczej cos programowego.
    Pozdrawiam
    GoGiGi
    Level 12  
    gabik001 no to dziwna sprawa u Ciebie jest bo tryb uspienia i migajaca dioda zostal po to zaprojektowany zeby oszczedzac baterie, wylaczyc wyswietlacz kiedy jest nie uzywany a dioda sygnalizuje czuwanie.

Proponuje zrobic format telefonu moze jest jakas aplikacja, ktora dziala w tle lub jakis inny problem

Aby całkowicie sformatować telefon należy:
    przytrzymać przyciski *, zielona słuchawka, 3 i włączyć telefon (nie działa na Symbianie 6.1)

lub
    "wystukać" na klawiaturze: *#7370# ( *#res0# ), a następnie wpisać kod zabezpieczający 12345 (chyba, że został wcześniej zmieniony)
    Po tym zabiegu z pamięci telefonu zostaną usunięte wszystkie dane (łącznie z książką telefoniczną czy smsami).
    kueeq
    Level 1  
    Mam taki sam problem i sadze ,ze przyczna moze byc ta dioda led ,lecz nie potrafie jej wylaczyc ...
    pawel01
    Level 24  
    Programem Jbak taskman wyłącz BLINKINGLED