Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta pamięci flash w aparacie nie daje się odczytać.

ANAK 26 Sie 2007 15:01 3590 4
 • #1 26 Sie 2007 15:01
  ANAK
  Poziom 11  

  Koledzy mam taki problem. Po wczasach na karcie było ok. 900 zdjęć (oczywiście do weryfikacji). Karta Kingstona 2GB. Wszystko działało, ale było trchę wolnego miejsca i nawiedzeni fotografowie (członkowie rodziny pstrykali co popadnie). W pewnym momencie zawiesiła się możliowość pracy aparatu. Nie można wykonać żadnej funkcji, nawet nie można wyłączyć aparatu z klawisza ON/OFF. Oczywiście nie można zczytać zawartości karty po połączeniu z komputerem. Dodam, że aparat jest sprawny bo po wymianie karty działa poprawnie. Na pamięci wewnętrznej też wszystko jest OK. W innym aparacie karta powoduje podobne objawy. Karta jest na gwarancji więc nie chodzi o nią. Chodzi o to jakie są możliwości zczytania zawartości karty i ewentualnie jak to zrobić? Co jest potrzebne żeby można było samodzielnie odzyskać zdjęcia?
  Bardzo mi na tym zależy bo to jedyne zdjęcia z tych wakacji.

  Pozdrawiam

  NIEDOŚWIADCZONY FOTOGRAF CYFROWY

  0 4
 • #2 26 Sie 2007 19:17
  bogdan-pe
  Poziom 21  

  Zdjęcia zawsze można odczytać z karty sformatowanej, wykasowanej, częściowo nadpisanej. Jeżeli karta uszkodziła się, to raczej bez ingerencji w elektronikę samej karty nic nie odczytasz. Kartę sprawdź zewnętrznym czytnikiem, nie aparatem. Fotografujący powinien taki zawsze posiadać. Pozdr.

  0
 • #4 27 Sie 2007 10:53
  ANAK
  Poziom 11  

  W czytnik narazie się niezaopatrzyłem. Do tej pory można było ściągnąć z aparatu wszystko co w nim było.
  Tymczasem poszukam komputera z takim czytnikiem i spróbuje za pomocą programiku. O program już się kiedyś otarłem, także jak zadziała od razu się odezwę.
  Narazie za porady pięknie dziękuję.
  Pozdrawiam

  0
 • #5 27 Sie 2007 15:55
  bogdan-pe
  Poziom 21  

  Czytnik powinieneś posiadać. Z dwóch choćby prostych powodów:
  1-będziesz szybciej kopiował zdjecia do komputera, mogąc również wykorzystać kartę jako przenośną pamięć,
  2-najczęstszą przyczyną uszkodzeń aparatów cyfrowych są gniazda do pdłączania malutkiej wtyczki do usb. Jest ono często umieszczone bezpośrednio na miękkiej taśmie lub malutkiej płytce. Ponieważ wtyk jest dosyć długi więc przy manipulowaniu nim występują duże siły (dźwignia), gniazdko obluźnia się na punktach lutowniczych. Aparat traci połączenia z PC, a często uszkodzona taśma wewnątrz powoduje w środku aparatu zwarcia i jego trwałe uszkodzenia. Nie radzę ryzykować. A koszt takiej czytaczki jest zaledwie w granicach 20 zł. Pozdr.

  0