Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telefon dyrektorski CB-S-66 produkcji RWT

26 Sie 2007 20:47 5510 26
  • Poziom 22  
    witam
    zdobyłem taki telefon jedyne co z niego wychodzi to 9 żyłowy przewód
    ma ktoś może do niego schemat?dla ułatwienia zaciski 15,16,17 sa podłączone do tarczy po prawej stronie jest neonówka po lewej zarówka ołowkowa,miedzy 12 a 14 złaczke wpiete jest cos(podejzewam ze to dwie diody) o oznaczeniu gb-014/2
    ma ktoś może schemat do tego bo szukałem po necie ale nie ma jak podłączyc do niego słuchawke dzwonek i linie telefoniczna?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    30 lat temu instalowałem taki w pokoju dyrektora (ta firma w Kielcach obecnie strajkuje). Zapamietałem ze ten produkt jako istne badziewie.
    Logika na "Isostat'ach" to archaiczny pomysł, nawet na owe lata.
  • Poziom 22  
    nie ma w nim isostatów:-( a do kolegi R-mik szukałem szukałem ale znaleśc nie mogłem kolega umieszczał wpisanie CB-S-66 nie daje rezultatów;-( jak jest czy mógłbym prosic o linka ewentualnei na priva do skrzynki?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Nie mam aparatu ale znalazłem takie zdjęcie w necie podobnego cuda tez 66 mój jest identyczny tylko po lewej stronie w dolnym rogu ma jescze jedna lampke -czerwona
  • Poziom 22  
    i jeszce mam takie 2 na korbke MB-73-bez tarczy
    2 mam tez takie CB740 -z dzwonkiem ale takze bez tarczy
    ale wrócmy do tego dyrektorskiego:-)tych innych moge sie pozbyc;-)albo wymienic na inny model
    najchetniej czarny w stylu lat 50-60 ale co do wymianki to na priva aha mam jescze taki duzy pulpit sterowniczy bodajże telfy:-)
  • Poziom 22  
    no dobrze schemat sie zgadza:-)ale ja ma tylko jeden cb-s-66 co gdzie podłaczyc?zeby ten jeden działa wybaczcie koledzy ale na telefonach to zupełnie sie nie znam:-)mam go na biurku jak cos odrazu moge podłaczac:-)
  • Poziom 22  
    w puszce jest tylko dzwonek,brzeczyk kondensator i zródło 4,5V ten telefon nie musi dzwonic dzwonkiem wazne zeby mozna było wykrecic numer pogadac i rozłaczyc sie
    wnoiskuje ze
    9-(10-mostek chyba z 6) jak słuchawke podłączyc?zworki jak cos mozna porobic i zrobic tak zeby ten 2 był niby odłaczony?
  • Poziom 22  
    ja juz schemat analizuje jedno pytanie?
    POZYCJE przełaczników w drugim aparacie sa na połozonej słuchawce czy podniesionej?piszac o drugim aparacie mam na mysli CB-D-66 ja posiadam CB-s-66 czyli ten po lewej stronei schematu:-)
  • Poziom 22  
    czyli jak jest wcisnieta słuchawka:-)to jak na schemacie styki tego duzego zespolonego przełacznika sa rozwartre a czesc jest zwarta to tak jest jak odłozona jest słuchawka?własnei przelutowywuje płyte główna bo tak mi wyglada jakby jakas miła pani jakies 15 lat temu wylałą na niego herbatke-)i zaraz biore sie do podłaczania:-)
  • Poziom 22  
    temat wdzięczny:-)ale ja mam wersje SEKRETARSKĄ pozatym tamten telefon nie został odburzony:-)
    czy kolega mógłby spróbowac napisac co połaczyc z czym w przypadku telefonu sekretarskiego?dodam ze tarcze słuchawke i linei mam podłaczona prawidłowo(przyanajmniej tak mi sie wydaje)jak sie zdenerwuje to zdobede drugi i centralke bo widziałem na złomie:-)a telefpon wziołe tylko ten co miał lepsza obudowe:-)
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Faktycznie zwróciłem uwagę na zdjęcie a nie opis, że jest to sekretarski. W tym przypadku podłącz do zacisków 6 i 9. Oczywiście w aparacie bo puszki z dzwonkiem i brzęczykiem nie masz.
    Jeżeli zewrzesz 1 i 5 to przy dzwonieniu powinna świecić neonówka ( o ile jest)

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    no zaraz zobacze;-) co ciekawe zdobyłem wersje d i centralke:-)
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    To puszka z dzwonkami i brzęczykiem oraz zaciskami do podłączenia kabla pomiędzy dwoma aparatami sekretarskim i dyrektorskim, oraz zasilania ok. 4,5-6 V.
  • Poziom 36  
    REPTILE333 napisał:
    Witam, mam kilka takich telefonów, z każdego wychodzą kable i idą do takiej puszki z przełącznikiem. Co to za puszka, ktoś wie? pozdrawiam

Aparat z literą S w nazwie jest sekretarski. Natomiast z przełącznikiem na puszce ściennej to dyrektorski.
    Były różne wersje tych par aparatów. Jak ktoś nie dobrał do pary tych aparatów to jakaś funkcja była nie dostępna.
    Parę tworzył sekretarski z dyrektorskim.
    Te aparaty wymagały od 7 do 9 przewodów między aparatami sekretarskim i dyrektorskim.
    Z czerwoną lampką na lewej stronie na dole to sekretarski.
  • Poziom 36  
    Może zaczniemy inaczej? Do czego jest ci potrzebny ten telefon, bo jest wiele aparatów o nie wiele różniących się, a nie muszą być to C B-740.

Tutaj masz CB 740 A co do tarczy to trzeba zrobić zaślepkę, i odpowiednio połączyć przewody od tarczy aby działał.
  • Pomocny dla użytkowników
    Ten aparat bez tarczy był stosowany jako alarmowy m.in. w pogotowiu ratunkowym. Cel był taki aby z niego nie można było dzwonić (czyli aby nie był zajęty niepotrzebnie). Był to jedyny w tym czasie aparat bez tarczy. Tu mam schemat z niego pozyskany.
    telefon dyrektorski CB-S-66 produkcji RWT