Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz gitarowy EL34 i ECC83

26 Sie 2007 22:16 3919 9
  • Poziom 13  
    Witam.
    Mam sporo lamp, najważniejsze to oczywiście dla mnie 10szt EL34 i 7szt ECC83 i ok 100 różnych innych. Oprócz tego kilka transformatorów i duzo nowych kondensatorów (takie srebrne parówki :) ) i masę części ze starych wzmacniaczy lampowych. Obudowa ze starej kopii jcm800 też jest i paczka na 2 celestionach też :)
    Zrobię fotki i opis części które posiadam we wtorek.

Chcę z tego złożyć (jak najmniejszym kosztem ale jak będzie trzeba to parę "stówek" się znajdzie) wzmacniacz gitarowy head ok 50w z 3 kanałami: czysty, lekki przester (do blues;a) i mocny przester (do sieki :) )
    Proszę o jakieś sprawdzone schematy końcówki mocy i 3 kanałów przedwzmacniacza.
    Z góry bardzo dziękuje za pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    A robiles kiedys cokolwiek na lampach? Jak nie to polecam 1-kanalowy wzmacniacz (koncepcja klasycznego fendera) z koncowka 5W
    No chyba ze chcesz sie mocno rozczarowac...

btw. Radze poczytac forum, schematow jest pelno.
  • Poziom 14  
    Nic tylko pozazdrościć zapasów :) Robiłeś już kiedyś jakiś piec? Konstrukcja 3 kanałowa to już nie taka prosta sprawa, jakieś doświadczenie wypadałoby mieć.. Jak chcesz sprawdzone schematy to dajesz 3 całkowicie niezależne kanały - na kanał czysty fendera na 2 triodach, na kanał bluesowy soldano atomic bądź jcm800 na 4 triodach i na rzeźnię dual rectifiera na 5 triodach... Zbierze się wtedy troche tych lamp ale efekt powinien być fajny.
    Możesz też próbować kopiować firmowe konstrukcje - np mese dual 3 kanałową - masz od razu gotowca, albo jeszcze kittyhawk quatro - bardzo fajnie zagospodarowany preamp 4 kanały na 4 lampach - powinien ciekawie grać. Przejrzyj też schematy droższych konstrukcji Laneya..
    Tu jeszcze jest ciekawa konstrukcja http://www.fonar.com.pl/audio/diy/preamphigain1/preamphigain1.htm
    A do tego końcówka mocy z mesy dr powinna być ok (tylko na 2 lampach)

Oczywiście pisze to zakładając że masz doświadczenie i zrobiłeś już jakiś piec który bezproblemowo grał. Bez tego zapomnij w ogóle że Ci się 3 kanałowiec uda za pierwszym razem!

Moderowany przez oldboy:

Regulamin p.10.9

• Specjalista - wzmacniacze gitarowe
    dzięki, że zaproponowałeś koledze moją konstrukcję. O ile po tych kilku latach w samym schemacie niewiele bym zmienił, to jednak fizyczna forma tego preampu to porażka. W dodatku teraz dałbym cały preamp żarzony ze stałego.
  • Poziom 14  
    No luuz, sam kombinuje w bardzo podobny sposób i ta Twoja konstrukcja jakoś szczególnie mi przypadła do gustu :)
  • Poziom 13  
    właściwie z lampami nie miałem do czynienia :/
    i z tego powodu proszę o sprawdzone schematy...
    też zastanawiałem się najpierw nad jakimś 5w combo zanim będę "szalał"
    i przekonaliście mnie...

wystarczą mi na początek jakieś 5w i dwa kanały - mocny przester i jakiś czysty jak wyjdzie to wtedy się zrobi "head" :)

więc zacznijmy od jakiegoś najprostszego sprawdzonego schematu końcówki mocy ok 5w wiem że w necie tego pełno ale nie mam doświadczenia z lampami i chce przeżyć włączenie ;)

Moderowany przez oldboy:

Pisownia, regulamin

• Specjalista - wzmacniacze gitarowe
    Heja, heja. Może najpierw jeden kanał w dodatku dwutriodowy. Ja zaczynałem od dwukanałowca więc wiem, ze kończy się to płaczem, zgrzytaniem zębów i rozstrojem nerwowym.
  • Poziom 13  
    jak tak dalej pójdzie to wywiozę to wszystko na złom bo mnie całkiem zniechęcicie :D :)

a tak serio to ok 1 kanał czysty i tyle :)

więc czekam na schemacik ... końcówka mocy ok 5w i jakiś czysty kanał

Moderowany przez oldboy:

Pisownia, regulamin

• Poziom 13  
    Co do preampu kolegi Painlust - od dzis chodzi on w moim wzmacniaczu na 2-ch 6P3S-E (koncowka messa DR, zasilacz to samo) kanaly przerzucaja przekazniki sterowane Atmega8 (taki bajer mozna uzyc pwlacznikow chwilowych, poza tym procesor steruje tez diodami kanalow i boostera), program pod procesor byl dziecinnie latwy.
    Testowalem to na zwyklym glosniku 8Ohm (taki z wiezy) i o ile padl on wlasciwie do konca to nie zaluje, bo nie chcialem popsuc Eminenca V12 (ktory to juz lezy pod stolem i czeka na opakowanie),
    a preamp ten chodzi naprawde cacy.
    Za ten schemat kolega Painlust powinien nobla dostac.
    Pozdro