Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

słaby niebieski lub brak tego koloru w projektorze

banmar_2005 27 Aug 2007 00:02 4464 8
 • #1
  banmar_2005
  Level 28  
  słaby niebieski lub brak tego koloru w projektorze INFOKUS 340
  Witam kupiłem na allegro projektor INFOKUS 340 stwierdziłem ze nie oddaje koloru niebieskiego albo bardzo słabo cały obraz jest w tonacji zlelonkowatej , to jak by był kolor czerwony i zielony, niebieski bardzo słaby
  czy jest tam cos takiego w projektorze jak równoważnik bieli?
  czy to wina lampy czy elektroniki?a moze wyswietlacza LCD?
  moze ktos mi nasunie czego mam szukac i jak to sprawdzic gdzie jest usterka, dodam ze menu startowe jest w kolorze niebieskim i bardzo ładnie świeci na niebiesko , ale po podłączniu komputera czy DVD obraz zakolorowany jest na zielono ( niebieski bardzo słaby)
 • #2
  mietek.r
  Level 18  
  Witam
  Jeśli menu jest w kolorze niebieskim to szukałbym przyczyny w torze sygnału B ( gniazdo wejściowe - obwody na wejściu sygnału B ) czy OSD jest poprawnie wyświetlane , jeśli tak to sprawdziłbym gniazdo i kable.
 • #3
  banmar_2005
  Level 28  
  menu jest OK, niebieski super nasycenie a biel czysta , dopiero po włączeniu sygnału balans bieli chwieje sie albo na czerwono lub zielono w zalezności od ustawienia w menu TINT, po obserwacji dokładnej stwierdziłem że niebieski jest ale bardzo małe nasycenie, czy jest gdzies w tym projektorze trymer zeby podciągnąc nasycenie niebieskiego?
  Kable sprawdzone używałem róznych źródeł sygnałów i kabli efekt bez zmian
 • #4
  mietek.r
  Level 18  
  Nie znam tego modelu ale powinno być możliwość ustawiania poszczególnych kolorów - zerknij do instrukcji - menu powinno dawać taką możliwość
 • #5
  banmar_2005
  Level 28  
  w menu nie ma takiej mozliwosci, mozna jedynie regulowac wszyskie kolory na raz( nasycenie) lub zmienić barwe zielony- czerwony (TINT)
  nasycenie niebieskiego z menu sie nie da ,moze jest potencjometr(trumer) na sterowaniu wyswietlacza LCD ale chce sie upewnic zanim go rozbiore czy jest taka mozliwosc regulacji poszczególbych kolorów(ustawienie balansu bieli)?
 • #6
  mietek.r
  Level 18  
  Problem nie jest w balansie bieli skoro bez sygnału odwzorowanie barw ( menu OSD ) jest prawidłowe - gdzieś od wejsćia a wzmacniaczami sygnału następuje tłumienie B może ktoś podłączał kompa i nie miał wyłączonego z sieci - lub komp był zasilany z innej fazy a projektor z innej i nastąpił przeskok iskry różnica potęcjałów i padł B - ale na wejściu są zawsze zabezpieczenia - rezystor lub jakiś układzik zabezpieczający - pozostaje tylko sygnał kontrolny oscyloskop i do dzieła szukać przerwy w torze B
 • #7
  satgal
  Level 40  
  Menu i OSD jest generowane w części cyfrowej projektora LCD i jeżeli jest poprawne to należy szukać uszkodzenia w części analogowej czyli od wejścia sygnału RGB aż do scalera gdzie może jest uszkodzony przetwornik analogowo/cyfrowy w torze B. Jeżeli poziomy RGB są podobne na wejściu do niego to może być uszkodzony on. Należy sprawdzić regulację bo musi być w OSD opcja do ustawienia kolorów, na pewno nic nie ustawisz na potencjometrach bo takich nie ma.
 • #8
  banmar_2005
  Level 28  
  w menu OSD jest tylko nasycenie kolorów i tonacja obrazu (TINT) zielony i czerwony odcień, kolor niebieski jest na obrazie ale bardzo słaby i mdławy, patrzyłem na różnych sygnałach (komputer, DVD, magnetowid)
  dzis wieczorem ro9zbiore go i pomierze napiecia wejsciowe RGB, szkoda ze nie ma mozliwosci redulacji nasycenia sygnałów RGB na chasiss modułu, chce jedynie troche podciągnąć nasycenie sygnału B
 • #9
  satgal
  Level 40  
  Jeżeli jest regulacja w OSD nasycenia 2 kolorów to te zmniejszamy do poziomu niebieskiego a całość ustawiamy w reg. kontrastu. Bez oscyloskopu i pdf scalaków będzie trudno coś poprawić jeżeli ta reg. dalej zle działa.