Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem w identyfikacji tranzystora o oznaczeniu DG T7H

27 Sie 2007 11:36 1038 3
  • Poziom 16  
    Witam. Mam problem w identyfikacji tranzystora o oznaczeniu DG T7H
    Zdjęcie poniżej.

Tranzystor ma zwarcia na wszystkich końcówkach, więc nawet nie jest możliwe określenie jego polaryzacji.
    Tranzystor w wersji do montażu powierzchniowego.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 16  
    Witam. Dzięki za szybką odpowiedź. Ja tu widzę w parametrach napięcie zasilania w granicach 300V. Mam stary katalog tranzystorów , ale nie mogę go znaleźć. Możesz mi podać jakieś łatwo dostępne zamienniki? Na nodze, która jest podłączona z tym tranzystorem(środkowa) panuje napięcie około 15V, druga noga(obok napisu T7H) to masa, noga górna jest połączona z resztą układu. Jestem w temacie elektroniki, choć długo się tym nie zajmowałem i bardzo dużo wyleciało mi z głowy, ale zapewne po pojawieniu się napięcia 15V, górna noga była zwierana z masą. Urządzenie, które staram się naprawić, to projektor LCD, a usterka powstała, kiedy wkładałem wtyczkę w inną płytę przy nie do końca rozładowanym kondensatorze. Ta druga płyta jest połączona trzema przewodami(złącze 1 na rysunku), a połączone są z nią tylko źródło napięcia za mostkiem prostowniczym połączonym z kondensatorem(wyprowadzenia 1 i 2) i napięcie 15V(wyprowadzenie 3), które zasila część układów (przekaźniki i steruje przetwornicą do zasilania lampy metahalogenowej)

Po włączeniu zasilania przetwornica zaczęła "cykać", a dioda power migać. Doszedłem do źródła zwarcia, wylutowałem cały moduł z uszkodzonym tranzystorem i przetwornica dalej "cykała", ale gdy zacząłem mierzyć napięcia, które zasilają resztę projektora, przetwornica ruszyła i przekaźniki się przełączyły(bez wylutowanego modułu). Nie wiem dokładnie po co jest ten tranzystor, ale domyślam się , że pracuje w module na płycie przetwornicy lampy, aby uruchomić inny tor. Głównym celem testów było odłączenie sygnałów sterujących zaświeceniem lampy i wykrywaniem, że lampa jest zużyta itp, aby dostosować projektor do innej żarówki(oczywiście w celach oszczędnościowych). Co prawda po odłączeniu sterowania zapłonem lampy projektor działał, bo świecąc w miejsce, gdzie była lampa, był widoczny obraz, ale po kilku minutach projektor się wyłączał. Czekam na jakieś sugestie, co do zamienników i skoro panuje tu niskie napięcie, to czy mogę zastosować inny tranzystor NPN.
    Dzięki i pozdrawiam
    Adam
  • Pomocny dla użytkowników
    Przede wszystkim jest to tranzystor PNP a nie NPN.
    Najlepiej byłoby poszukać we własnych zapasach jakiegoś w takie samej obudowie i wtedy sprawdzić jego dane.:|