Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon Cyfral C-825 co mu jest ?

27 Sie 2007 13:16 1282 3
 • Poziom 12  
  Witam mam uszkodzony telefon marki Cyfral j.w. problem polega na tym, że telefon nie rozłącza połączenia z linią nawet po odłożeniu słuchawki. Po naciśnięciu przycisku chwilowego widełek słychać przebijający w tle sygnał i trzaski (takie charszczenie). Podejrzewam zatem uszkodzony ten przerywacz chwilowy przełacznik jest on typu isostat taki chwilowy ze sprężynką odbijającą Comax sam ten przełącznik mechanicznie dziala ok odbija i wszystko podejrzewam jednak, że wewnątrz nie rozłącza styków i tylko częśiowo przechodzi do połowy stąd taki stan telefonu w którym sygnał jest cichszy a rozmowa tel nadal trwa mimo odłożenia słuchawki. Chyba, że to jakieś poważniejsze uszkodzenie dlatego proszę o porady czy wymienić na wstępie ten przełącznik chwilowy czy i jak mogę sprawdzićczy jest on sprawny czy nie Bardzo proszę o wszelką pomoc i rady. Dzękuję bardzo .Pozdrawiam.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny dla użytkowników
  Sprawdź najpierw Q1 i Q5, obydwa MPSA92 (pnp). Wypadałoby też sprawdzić diody prostownicze na wejściu. Czasem (rzadko) uszkadza się warystor.
 • Poziom 37  
  Przełącznika też nie można oczywiście wykluczyć a jak to sprawdzić?
  Po prostu go wylutować.
  Jeśli linia będzie "wolna" to znaczy że do wymiany przełącznik jeśli nie to tak jak pisał kolega wyżej do sprawdzenia i ew. wymiany MPS.

  Pozdrawiam