Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

,,KSENONY" z supermarketu

fenixgsm 27 Sie 2007 18:57 4311 20
    fenixgsm
    Poziom 15  
    Witam. Spotkalem sie ostatnio w duzym sklepie z ,,KSENONAMI" :). Sa to same zarowki, ktore sie wkreca w miejsce starych. Cena chyba 15 zl za sztuke. Chcialem sobie zalozyc w skodzie. Mial ktos kiedys z czyms takim doczynienia? Jaki jest efekt? Paly sie o to nie przyczepia? Pozdrawiam.
    mariuz
    Poziom 31  
    Xenon look to kwestia gustu i wzroku kierowcy. Ważne, żeby były dobrze ustawione reflektory, bo zazwyczaj razem z xenon look producent zwiększa strumień światła (a czasem i moc żarówki)
    Dla niektórych te żarówki sprawiają wrażenie pogarszających widoczność na drodze, a dla innych sa ulga dla oczu, z powodu wyostrzenia szczegółów.. Każdemu inaczej ;)
    Jak zamontujesz obie na raz, to nie powinni się przyczepić ;)
    sebastianxxx
    Poziom 15  
    Ja zamontowałem coć podobnego. Były to żarówki H4 które miały świecić na biało. Miały takie interesujące różnokolorowe bańki. Po zamontowaniu okazało się że świecą gorzej od zwykłych żarówek, a do tego na jasno zielono.
    Nie polecam tego typu
    mariuz
    Poziom 31  
    ja bratu mam zamiar kupić te z niebieska poświatą. chyba nie mają w nazwie 'xenon'
    tplewa
    Poziom 38  
    Wiekszosc tych zarowek to tania chinszczyzna, niektore to wrecz zwykle zarowki pomalowane na niebiesko. Osobiscie polecam np. Philips Blue Vision lub Osram Coll Blue. Przynajmniej takie zarowki cos daja tzn. owiele lepsze swiatlo...
    MikePL1
    Poziom 16  
    Dokładnie tak jak mówi Tplewa. Są to zwykłe żarówki pomalowane na niebiesko. Zwykłe halogenowe a nie xenon. Miałem kiedyś philips blue vision i faktycznie były fajne, miały barwę lekko mniej żółtą. Te w supermarketach są po prostu przesadzone, pomalowane tak, że aż granatowe. Efektem jest zmniejszenie mocy światła i gorsza widoczność, a niebieski kolor jedynie sprawia wrażenie, że świecą jaśniej. Czyli myślisz, że widzisz lepiej a tak naprawdę widzisz gorzej. Dodatkowo producenci czasami zwiększają pobór mocy żarówek, aby zrekompensować straty światła. Niewiele to daje poza tym, że więcej prądu pobierasz.

Krótko mówiąc nie warto. Jeśli już to rozejrzyj się za żarówkami typu HIR, ale nie wiem gdzie je w Polsce dostać. Znalazłem właśnie taki link: http://hirheadlights.com/

Nie wiej jednak czy występują w wersji H1, H4, H7 itd. Póki co spotkałem je tylko w mocowaniach amerykańskich. Są lepsze gdyż mają specjalnie powłoki odbijające promieniowanie podczerwone z powrotem na żarnik, co powoduje jego większą moc świetlną. Od 70 do 110% więcej. Pobierają tyle samo mocy co zwykłe żarówki.
    Więc jedynym środkiem pośrednim pomiędzy HID (xenon) a halogenami są żarówki HIR.

Olej supermarkety.
    111lisu
    Poziom 16  
    Testowałem żarówki Osram jak i Philips naprawdę lepiej widać
    jednak ich trwałość jest mniejsza niż zwykłych.
    Co do chińskich badziewek szybciej je wyciągałem niż zakładałem :-)
    Gdzieś w sieci spotkałem się z opracowaniem o żarówkach
    oraz kierowcach w różnym wieku, ponieważ wzrok z upływem pogarsza się.
    Obecnie jeżdżę na zwykłych po 7 zeta :-) dlatego, że posiadają barwę
    lekko żółtawą, przez co lepiej widać zwłaszcza pod czas deszczu.
    carinus
    Poziom 16  
    fenixgsm napisał:
    Chcialem sobie zalozyc w skodzie. Mial ktos kiedys z czyms takim doczynienia? Jaki jest efekt? Paly sie o to nie przyczepia? Pozdrawiam.

W mojej miejscowosci jeżdzi na nich jakiś łepek i jak go spotkam to chyba powybijam mu lampy razem z tymi wieśniackimi żarówkami.Zamiast świecic na droge to walą równo po oczach,no ale bajer jest bo barwa swiatła prawie jak "xzenon".
    Prosze nie rób takiego obciachu i załóż pożądne zarówki jak inni normalni kierowcy.
    matix85
    Poziom 13  
    dokładnie te żarówki to wiejski tuning z ksenonem nie maja nic wspólnego,szybko się palą
    mariuz
    Poziom 31  
    Ale jakieś Bluelight'y Philipsa mogę bratu zafundować do daewoo tico:>
    bogy
    Poziom 10  
    Tylko po co? I tak z Tico nie zrobisz BMW!
    carinus
    Poziom 16  
    bogy napisał:

W tej kwestii nie chodzi o zrobienie z tico burakowozu tylko o zwiekszenie widocznosci na drodze.Lepsze żarówki dadzą lepsze swiatło.
    P.S. W niektórych częsciach Polski posiadanie BMW nie uchodzi za wzór do nasladowania ale wręcz przeciwnie.
    mariuz
    Poziom 31  
    Bogy: Dokładnie Carinus powiedział co i ja bym powiedział... Chodzi mi o polepszenie KOMFORTU i pośrednio bezpieczeństwa kierowcy, a nie o szpan. Jakbym chciał tuningować tani samochód to bym ściągnął golfa jedynkę po dzwonie i na nim działał...

Tico do tuningu rzeczywiście się nie nadaje. W Polsce jeździ chyba tylko jeden porządnie tuningowany egzemplarz ;)
    b.pawelek
    Poziom 10  
    tanie ksenon looki obniżają ilość światła... wiem bo sam mam takie
    Pozdrawiam Borys
    michal850
    Poziom 11  
    witam te zarowki to nic specjalnego jakosc swiatla jest bardzo niska adekwatna do ceny noca podczs deszczu to bedziesz jezdzil na 'wyczucie' i beda problemy podczas badania technicznego pozdrawiam
    aaaa
    Poziom 12  
    Za pół roku będzie sytuacja odwrotna do zamierzonej i szukać będziesz orginału.Wyczyść reflektory od wewnątrz,to daje lepsze efekty.
    zdyz
    Poziom 14  
    xenon to lampa wyładowcza a nie żarówka i żeby to działało to muszą być odpowiednie żarniki i przetwornice ale proponuje troche literatury
    ArtHurO1
    Poziom 17  
    Tak jak napisał ZDYZ ksenon to lampa wyładowcza, która potrzebuje przetwornic do zasilania, oraz spryskiwaczy reflektorów samochodu. Zapytacie zapewne po co spryskiwacze... otóż KSENON daje zimne światło i np. zimą śnieg osadza się na szkłach reflektorów i ogranicza strumień światła.
    Aby poprawić wizerunek auta najlepiej zakupić żarówki Philips Bluevision lub jakies inne firmówki o podwyższonej jasności a nie bawić się w chińską tandetę...
    mariuz
    Poziom 31  
    No to więc pytałem, czy takie żarówki philipsa poprawią komfort jazdy... a chińskich malowanek to w życiu bym nie kupił :/
    trance997
    Poziom 14  
    carinus napisał:
    bogy napisał:

P.S. W niektórych częsciach Polski posiadanie BMW nie uchodzi za wzór do nasladowania ale wręcz przeciwnie.

w większości rejonów Polski chciałeś powiedzieć :/

Co do żarówek tego typu, kup philipsa lub osram jak poprzednicy radzą...ja miałem philipsa i naprawdę jest lepsze światło..
    mariuz
    Poziom 31  
    Chyba jednak nie kupię tych Philipsów - To jednak nieładnie wygląda jak obok siebie świecą żólte i niebieskie lampy ;)