Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłaczyć dwa cyfrowe unifony w jednym mieszkaniu

cykmada 27 Sie 2007 23:22 2516 8
  • #1 27 Sie 2007 23:22
    cykmada
    Poziom 9  

witam,
    W bloku jest centralka CD 2000 (Rainmann). Chciałbym podłączyć dwa cyfrowe unifony, bo mam mieszkanie dwupoziomowe, które kupiłem używane. Okazało się że jedna słuchawka jest uszkodzona. Zakupiłem zatem dwie cyfrowe słuchawki, zarówno urmet jak i laskomex. Wszystko jest ok jeśli podłączona jest w danej chwili dowolna z tych słuchowek w dowolnym miejscu. ALE JAK SPRAWIĆ ABY OBIE DZIAŁAŁY ? Czyli, abym mógł odebrać wywołanie dowolną słuchawką ? W starych słuchawkach ustawiony był ten sam nr wywoławczy, więc w nowych ustawiłem tak samo. Proszę o pomoc.
    pozdrawiam

0 8
  • #2 28 Sie 2007 13:14
    waldo
    Poziom 23  

Centralka Laskomex posiada możliwośc podpięcia do dwóch słuchawek z jednym numerem tylko nie pamiętam czy to się programuje w jakiś sposób ,napewno znajdziesz poradę w instrukcji obsługi takiej centralki .

0
  • #3 28 Sie 2007 13:34
    cykmada
    Poziom 9  

no właśnie w opisie jest mowa, że można podłączyć dwa i ... to wszystko co znalazłem

0
  • #4 30 Sie 2007 11:33
    gigi-44
    Poziom 26  

A czy próbowałeś zamienić miejscami te unifony? Można podłączyć dwie cyfrowe słuchawki dla jednego mieszkania programuje się je poprzez ustawienie zworek w unifonie.

0
  • #5 30 Sie 2007 20:46
    cykmada
    Poziom 9  

1. tak, podłączałem różne unifony w dowolnym z miejsc
    2. oczywiście, że oba unifony miały ustawione prawidłowe adresowanie
    i za każdym razem nic :-(

0
  • #6 31 Sie 2007 06:57
    waldo
    Poziom 23  

Sprawdź instalację ,bo według mnie gdy dasz taki sam adres na dwie słuchawki to obie powinny dzwonić ,podepnij najlepiej na krótko ,czyli za pomocą niedługiego przewodu ,dwa unifony a wtedy się przekonasz . Druga sprawa - czy jeśli zadzwonisz to jest możliwość odebrania połączenia w tym unifonie który nie dzwoni? i jeszcze jedno pytanie -czy dwa unifony są tej samej firmy?

0
  • #7 31 Sie 2007 23:29
    cykmada
    Poziom 9  

Podłączałem zarówno dwa identyczne jak i różne. Zachowują się wóczas losowo. Np. jeden z nich dzwoni cicho, a po podniesieniu słuchawki dzwoni głośniej !!! Nie słychać nic przy domofonie, nie działa otwieranie drzwi ....
    Umówiłem się z sąsiadem, aby pożyczył mi swój stary, bo po pierwszej próbie użycia moich na wpół rozwalonych/zdezelowanych unifonów wyszło mi, że stary model Laskomex LR nie powoduje takich problemów.

0
  • #8 08 Wrz 2007 22:37
    cykmada
    Poziom 9  

okazuje się, że dwa stare modele działąją jak należy ....

0
  • #9 09 Wrz 2007 09:03
    kris1966
    Poziom 17  

To podmień elektronikę ze starego unifonu

0