Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czym konserwowac glowice Epson?

M.Konopka 28 Sie 2007 04:29 1471 4
  • #1 28 Sie 2007 04:29
    M.Konopka
    Poziom 11  

Koledzy,
    jak się czyści głowice - wiadomo.
    Ale - po wyczyszczeniu - jakim płynem zalać głowicę, aby mogła sobie spokojnie i bezpiecznie poleżeć poza drukarką kilka miesięcy?
    Czy głowice Canona, HP i Epsona można tak samo konserwować?

• #2 28 Sie 2007 09:17
    Milus_24
    Poziom 13  

Witam! Z tym może być jednak problem gdyż musiałbyś wziąć i przelać przez głowice chyba najlepiej płynem do udrażniania głowic aby pozbyć się wszelkiej zawartości tuszu w głowicy (naprawdę dokładnie), następnie trzeba by było wziąć głowicę, owinąć np. ręcznikiem papierowym i włożyć do szczelnej foliowej torebki.
    Sposób działa, co prawda nie wiem jak długo można tak przechowywać :cry:

Trzeba naprawdę dokładnie przemyć wszelkie dysze, nie może zostać nawet drobiny przyschniętego tuszu.

Dodano po 17 [minuty]:

Zapomniałem dodać taką metodę można stosować tylko gdy głowice są bez pojemników z tuszem.
    Można używać tej metody do wszystkich Epsonów i tylko niektórych Canonów.
    Hp i Lexmark - odpada.

• #3 28 Sie 2007 10:12
    pjprezes
    Poziom 19  

Epson Cleaner kupisz na allegro. Strzykawka kupisz w aptece. Gumowy wężyk wyjmiesz ze starego epsona (układ odsysania).

• #4 28 Sie 2007 12:08
    M.Konopka
    Poziom 11  

Atrament techniczny (ten niebieski) mam.
    Pytam, bo spotkałem się z zaleceniem zaklejenia taśmą wylotów dysz, ale według mnie grozi wtedy niebezpieczeństwo zaklejenia jakiejś dyszy przez klej (zależnie od jakości kleju).
    Czy wie ktoś, czym zabezpieczone są głowice fabrycznie?

• #5 28 Sie 2007 13:30
    Milus_24
    Poziom 13  

Nie wiem czy widziałeś ale przy nowych pojemnikach HP jest na głowicy (niekażdej) taka gąbka czy gumka skoro HP używa takich rozwiązań to myślę że to przynosi efekt. Co do taśm, to tak jak mówisz - zależy od kleju. Te firmowe oryginalnie zaklejane np: Canon czy HP mają dobrą przyczepność niezostawiając jednak śladów kleju na głowicy- ale zwróć uwagę że każdy kartrige ma określoną trwałość (przede wszystkim chodzi owysychanie tuszu) ale myślę że ta głupia tasiemka też może mieć jakiś wpływ,jednak klej różnie oddziaływuje na przechowywanie i tego bym niepolecał.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo