Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Program do usuwania wirusów w bootsektorze.

28 Aug 2007 13:58 3571 7
 • Level 11  
  Witam, znacie może jakiś dobry program do usuwania wirusów w bootsektorze? Na waszym forum znalazłem jeden taki program i nie mogę go uruchomić (http://www.freebyte.com/bootminder/). Gdy klikam na ikonke install, wyskakuje komunikat "Bootminder installed successfully" i nie wiem jak go uruchomić. Proszę o podanie linków do jakiś programów i opisu jak go zainstalować i uruchomić. Z góry Wam dziękuję.
 • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
 • IT specialist
  Uzycie tego programu konczy sie na jego instalacji, co zreszta masz napisane na stronie:
  How does it work?
  Bootminder will warn you if a floppy is in your A: drive when you are closing down Windows. If you then take out the disk from that drive, the next time you start your computer, it will not boot from that floppy.
  Conclusion: a reduced chance of a boot-virus infection!

  Installation and use
  Automatic installation procedure. Bootminder runs quietly in the background, you will automatically get a warning when you forget to remove your floppy! Easy un-install instructions (see readme.txt). Freeware.

  Ten program niczego nie usuwa.
 • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
 • Level 11  
  A czy znacie jakiś dobry program, który usuwa wirusy w bootsektorze.
 • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Niech kolega opisze, z jakim problemem się boryka. Dlaczego kolega podejrzewa wirusa w sektorze rozruchowym dysku?
 • Level 11  
  Ponieważ kiedyś miałem NOD32 i przed skanowaniem było napisane, że tak: "Wirusów w bootsektorze: 1" i tylko to pisało, po skanowaniu nic mi nie znalazł, tak samo jak kaspersky internet security. Dlaczego myślę, że to wirus w bootsektorze, ponieważ przy graniu w gry lub słuchaniu muzyki i gadaniu na gg komp mi laguję, a mianowicie kursor przycina i w pewnej chwili zawiesza się komputer. Gdy zresetuję go pisze Błąd odczytu dysku, muszę wtedy odczekać z 15 minut i wreszcie można go włączyć. Kumpel próbował mi zrobić formata, bootowanie ustawił dobrze, zaczęło coś się robić (formatowanie chyba) i nagle wyskoczył błąd, że nie można znaleźć dysków czy jakoś tak. Więc pomyślałem, że usunę wirusa programem i dlatego zwróciłem się tutaj. Aha i powiecie mi dlaczego przy formatowaniu wyskakuje ten komunikat z dyskiem? Może trzeba coś zmienić w Biosie, jeżeli tak to co?

  Dodano po 3 [godziny] 15 [minuty]:

  Przy robieniu formata wyskoczyło coś takiego: Instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych na tym komputerze sprawdź czy wszystkie stacje dysków twardych są zasilane i właściwie podłączone do komputera i dalej psiało, żeby wyjść wciśnij F3. Mam takie pytanko czy da się jakoś ustawić w biosie czy gdzieś indziej żeby normalnie szedł format?
 • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  1. Zmień wtyk zasilający dysk twardy;
  2. Zmień taśmę łączącą dysk twardy z płytą główną;
  3. Zmierz MIERNIKIEM napięcia podawane przez zasilacz.
 • Level 29  
  przycinanie kursora czy kompa jest podobne do objawów kiedy odłączysz zasilanie CD-ROM'a
  sprawdź czy też dobrze łączy ewentualnie odepnij i zobacz.
 • Level 11  
  Szczerze mówiąc nie umiem robić takich rzeczy :(, mam dopiero 12 lat. Jutro zawiozę komputer do informatyków i oni mi naprawią kompa. Gdy już go dostanę to napiszę wam co było tego przyczyną :).