Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dobór urządzeń wi-fi i lan

28 Sie 2007 15:05 923 2
  • Poziom 15  
    witam otóż mam problem z siecią to znaczy buduję ją, tzn rozbudowuję. Teraz mam to co jest w okręgu, wap ma przydzielony ip do maca a laptop1 drugie ip. Chciałbym zrobić to co jest na całym rysunku, apeki mogą zamienić się miejscami bo nie wiem czy ovislink może nadawać(jak to sprawdzić?) i czy będę musiał udać się do providera po kolejny ip do laptopa2? czy można zrobić z wap 4035 router zmieniając firmware? (ile to kosztuje? i czy można to samemu zrobić?) i jeszcze jedno żeby połączyć te apeki to potrzebny jest kabel crosover bo nie znalazłem nic o przełączaniu się? aha jakie tryby pracy trzeba ustawić na ap połączony z Internetem i na ap połączonym z laptopem2?. mam nadzieję że nie namieszałem
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    1. ovislink może "nadawać" w sumie do tego przecież jest ap :)
    2. do obydwu accesów może wgrać alternatywne oprogramowanie (np. appro , www.wifi.online.pl) jednak samemu ciężko i raczej traci sie gwarancje, koszt ok 100zł za sztukę
    3. Lepiej wziąć kolejne ip od twojego providera
    4.kabel nie gra roli, kros czy prosty i tak pójdzie :)
    5.Planeta zostawiasz w spokoju a na ovislinku ustawiasz tryb ap
    No i troszkę jednak namieszałeś :)
  • Poziom 15  
    a doczytałem też, że jakbym ustawił tryb wisp na ovislinku to nie potrzebny byłby trzeci ip bo on rozdziela sygnał czy coś w tym stylu?