Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

koda sw 1000 - gra cicho!!!

bob26 28 Sie 2007 21:32 3998 14
  • #1 28 Sie 2007 21:32
    bob26
    Poziom 9  

mam kode sw1000v2, podlaczylem do wiezy i gra cholernie cicho, prosze o porade co i jak podlaczyc

• #2 28 Sie 2007 22:16
    czaroslaww
    Poziom 26  

jak podlacczyles i jak masz ustawiona galke odciecia pasma i wzmocnienia?

• #3 28 Sie 2007 22:27
    bob26
    Poziom 9  

najpierw pojedynczym kablem (cinch) wieza ->sub i wtedy gralo ...ujowo, baaaaardzo cicho potem podlaczylem line L i R do kompa i tu zaczelo grac jak trza, niestety nie mam takiego kabla zeby tak podlazcyc do wiezy bo do kompa sie wtykam koncowka maly jack a do wiezy musze miec cinch,
    z gory sorry za chaos wypowiedzi ale to kocowka dnia i padam na morde wniosek jaki mi sie nasuwa na chwile obecna ze to kwestia kabla tzn to pierwsze podlaczenie takie pojedyncze sub wieza nie wspolgra (ale w sumie teraz sie zastanawiam czy tak powinno byc)

Dodano po 1 [minuty]:

to line L i R to podlaczenia na subie ktore potem leci przez malego jacka do kompa

Moderowany przez Pablo1964:

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

• #4 29 Sie 2007 21:52
    bob26
    Poziom 9  

jeszcze raz chcialbym nawiazac do cichego grania kody
    czy ktos jest mi wstanie wytlumaczyc czemu przy podlaczeniu wieza-> sub tzn na wiezy sub out 1x cich -> sub 1 cinch, jest strasznie cicho

• #5 29 Sie 2007 22:16
    czaroslaww
    Poziom 26  

jak masz ustawione galki?

• #6 29 Sie 2007 22:25
    bob26
    Poziom 9  

jesli chodzi ci o to czy mam sciszonego suba to nie, wszelkie proby zmiany glosnosci czy zmiana wartosci odciecia nie zmienia faktu ze przy opisanym przez ze mnie podlaczeniu suba gra cichutko

• #7 29 Sie 2007 22:37
    AxelNext
    Poziom 38  

Co to za wieża i czy faktycznie podłączyłeś w wieży do wyjścia subwoofera :?:
    Akurat mam tego suba i nie narzekam.

• #8 29 Sie 2007 22:46
    bob26
    Poziom 9  

mam technicsa, podlaczenie znajduje sie na procesorze dzwieku model SH DV170, a jak ty masz go podlaczonego?

• #9 29 Sie 2007 23:04
    AxelNext
    Poziom 38  

Kablem RCA-RCA PGA4105 Profigold
    PHASE na NOR.

• #10 01 Lip 2009 18:19
    Diabolix
    Poziom 16  

Czy ktoś się orientuje co może być przyczyną cichego grania Kody? Mam podłączone kablem głośnikowym pod wzmacniacz (Yamaha Ax500) a mimo to gra cicho. Głośność jest na 3/4 a ona wciąż nie szaleje... Co może być przyczyną? Z góry dziękuję za wszelkie propozycje...

• #11 23 Paź 2012 19:16
    azbest2007
    Poziom 6  

Sory, że odświeżam tak stary temat ale kolega który założył temat niedostał odpowiedzi a ja aktualnie mam identyczny problem.

Posiadam wzmacniacz stereo AKAI am-37 sub mam podlaczonego przez wyjscia głośnikowe L i P kanału B.

Przy normalnym słuchaniu muzyki sub jest praktycznie niesłyszalny pomimo max ustawieniu głośnośći suba i poziomu odcięcia.

Dopiero przy ustawieniu wzmacniacza AKAI na około 50% sub sie odzywa ale tak glosno jeszcze sie nie odwazylem sluchac muzyki :)

Czy w takim wypadku może w chodzić gre wadliwe działanie suba ? (mam jeszcze gwarancje pół roku)

• #12 12 Lut 2013 19:05
    Malix7
    Poziom 15  

To i ja się podłącze :) też zakupiłem ten sobwoofer mam podłączony pod onkyo tx-sr307 i przyznam szczerze że nie ma szału ledwo puka, tak jakby wzmacniacz był za słaby, ktoś rozwiązał jakoś ten problem??
    Dodam jeszcze że mam pokój około 18m2 a jak go zaniosłem do małego pokoju około 8m2 to wszystkoo sie trzesło ale basu jako takiego nie czuć.

• #13 12 Lut 2013 19:18
    azbest2007
    Poziom 6  

Masz go podłączonego przez sygnał głośnikowy ?

Miałem kode sv1000v2, na panelu wzmacniacza zaciski głośnikowe miały oznaczenie INPUT a okazało sie, że to wyjscia głośnikowe, (niemiałem mozliwosci inaczej go podlączyc jak przez sygnal glosnikowy) i właśnie to okazało się powodem dla którego sub nie grał.

• #14 12 Lut 2013 19:57
    Malix7
    Poziom 15  

Mam go podłączonego kablem rca od kina wyjście na sobwoofer a w kodzie do wejścia czarnego na samej górze napisane jest sub.woofer

• #15 25 Lut 2013 16:06
    adiablos
    Poziom 9  

To co ja zauważyłem u siebie w tej Kodzie to:

Opcja 1: podłączam kablem RCA wyjście z kina domowego subwoofer preout - na subie wejście subwoofer in (czarny) -- jest bardzo głośno -- muszę korygować gałką w zasadzie na pierwszą - trzecią kreskę.

Tutaj ważna uwaga -- nie działa crossover -- to cięcie ma pewnie zapewnić amplituner kina.

Opcja 2: podłączam z wyjścia wysoko poziomowego kina domowego Front L lub Front R lub Subwoofer do wejścia w subie wysoko poziomowego (obojętnie L czy R) - i jest też za cicho.
    W moim kinie Universum na wyjściach mam: sub 4 Ω, L i R 6Ω.

Opcja 3: wyjście z kina to samo subwoofer preout - na subie podpinam do wejścia nisko poziomowego in L lub R (czerwony lub żółty)-- tutaj siła głosu jest ok - taka sama jak fronty i reguluje się w należytym zakresie. Odcięcie crossover też działa.

Więc wygląda że sub na wejściu oczekuje jakiegoś z góry ustalonego sygnału - jego napięcie musi pasować.
    Jeżeli Ty podpinasz do wejścia Sub i jest za cicho to pewnie na wejściu R i L będzie jeszcze ciszej.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME