Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC KD-G332 nie trzyma ustawień

28 Sie 2007 21:53 6840 9
  • Poziom 10  
    Kupiłem radio samochodowe JVC KD-G332 i po zamontowaniu i odpaleniu wszycho gra . Po wyjęciu kluczyka z stacyjki i ponownym starcie radio nie trzyma ustawień typu equalizer ,stacji na jakiej zakończyłem słuchanie radia, a jeśli chodzi o CD to zawsze zaczyna płytę od początku.Jesśi ktoś może pomóc to z góry dzięki
  • Poziom 15  
    Musisz podłoczyc podtrzymanie pamięci czyli do docelowego stalego plusa samochodu podpiąc żółty przewod i czerwony przewód z radia .
  • Poziom 10  
    ale moja instalacja w aucie jest orginalna a radio nowe z gotową wiąską
  • Poziom 15  
    Ja miałem to samo z radiem SONY i po wpięciu żółtego i czerwonego przewodu z radia do jednego stalego plusa samochodu wszystko było git.
  • Poziom 30  
    logika zapłonu, tysiąc razy na forum o tym było, poczytaj. zamień między sobą przawód ACC (plus po stacyjce) na adaptorze przew. czerwony , z przewodem BUP, na adaptorze przew. żółty (na którym jest cały czas 12V)
  • Poziom 10  
    Dzięki za pomoc myślę że te podpowiedzi rozwiążą mój problem
  • Poziom 10  
    dzisiaj brat kupil to radio i tak samo nie trzymalo pamieci.. wzialem mu podlaczylem ta zaslepiona koncowke koloru czerwonego wpialem do kabla zoltego dochadzacego do radia a zolta z kostki zaslepilem i radyjko trzyma pamiec i dziala jak kluczyka nie ma...
  • Poziom 2  
    Ja rowniez ma ten problem. Czy jak postapie tak jak tu zostalo napisane czy radio bedzie gaslo po wyjeciu klucza??We wczesniejszym aucie bylo wszystko ok pamiec trzymalo i z klucza sie wylaczalo
  • Poziom 43  
    Jeśli napiszesz w jakim aucie to zamontowałeś, jaka tam jest instalacja. Naczelna zasada to rozumieć do czego służą poszczególne przewody w złączy, sprawdzić czy napewno na nich są te napięcia i poprawnie je podłączyć. Nie jest wskazane łączenie plusa stałego i plusa podtrzymującego pamięć razem do stałego plusa. Szczególnie marketowa tandeta lubi rozładowywać akumulator. A w Twoim przypadku, weź lampkę probierczą, zobacz gdzie który plus jest i podłącz to jak nalezy a potem poczytaj instrukcję obsługi radia.

SławeK