Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino dom. Samsung HT-DS400 nie zawsze czyta.

28 Sie 2007 22:39 2928 2
  • Poziom 12  
    a więc tak:
    zaczyna od jakiegoś czasu szalec mi laser, ogłdam film i on po okolo 15min "zawiesza" się, zaczyna wariowac ,syczeć itd... poprostu wydaje dziwne odgłosy :( :( :( momentami po chwili zaskoczy (ale rzadko :() musze wtedy wyłaczyc go i ponownie włożyć płyte (urzywam głównie DVD+RW Verbatima, BENQ DVD+RW) i modlić się żeby tylko zaskoczyła płyta i zeby mozna było obejrzeć jakiś film DIVX.

mam pytanie czy jak wymienia LASER to czy wszystko wróci do normy :?::?::?: Kino dom. Samsung HT-DS400 nie zawsze czyta.

w NORTH mają taki laser o NUMER NORTH: 7990697 a ceny nie znam ile to moze kosztować (bo nie chce mi sie rejestrować u nich :( nygustwo :D)
    Code:
    NAZWA TOWARU: AH5901184A LASER KPL. SAMSUNG CMS-SD100

planowałem kupić zwykły jakiś odtwarzacz DVD (za max. 200-250zł) marki Manta albo Beelwood ale po opisach na róznych forach zrezygnowałem !!!! pozostaje mi jedynie wymian lasera, ciekawe czy to pomoże :( :?::?::?:

drugie pytanie czy "przejściowym" wyjściem jest ogladanie filmów za pośrednictwem Kompa podłaczeonego
    do kina za pomoca takiego kabla lub takiego kabla :?::?::?:
  • Poziom 13  
    Witam. Te objawy które opisujesz są najprawdopodobniej spowodowane winą słabej emisji lasera (zużyty laser) w tym modelu kina domowego laser to SOH-DH2 najlepiej kupić samą głowicę laserową (minimalizacja kosztów) koszt takiej głowicy to około 40zł na giełdzie elektronicznej. Aby być na 100% pewien że to wina lasera możesz spróbować go lekko podkręcić , na płytce od głowicy lasera są dwa potencjometry, trzeba je lekko przekręcić w jedną stronę i sprawdzić efekt , jeżeli nie da żadnego efektu to powrócić perkami do pozycji początkowej i przekręcić obydwa w drugą stronę i ponownie sprawdzić w ten sposób możesz się upewnić czy to 100% wina laseru , jeżeli po takim podkręceniu będzie chodził bez przycięć i gubienia płyty to śmiało możesz pokusić sie o wymiane lasera.
  • Poziom 12  
    a gdzies w necie można kupić ta samą głowicę???????????????????????