Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czym zastąpić stp11n60? Jakiś irf lub seria 2sk?

jogi30 29 Aug 2007 02:14 1266 5
Computer Controls
    jogi30
    Level 19  
    Mam proste pytanie dla szpeców...czy można zastąpić ten tranzystor stp11n60 na jakiś irf lub seria 2sk (bo mam ich trochę z odzysku) i na co zwrócić uwagę? .Będe wdzięczny za odpowiedzi na ww. temat.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Computer Controls
  • Helpful post
    Tomasz.W
    Level 35  
    jogi30 wrote:
    .....czy można zastąpić ten tranzystor stp11n60 na jakiś irf lub seria 2sk....
    Można , jasne że można . Tranzystor STP11N60 to Mosfet z kanałem N i ma następujące parametry :
    Vd - 600 Volt
    Id - 11 Amper
    Rds - 0,55 Ω
    Musisz sobie ściągnąć noty katalogowe tych mosfetów które posiadasz i po prostu porównać .
  • Computer Controls
  • Helpful post
    Mirek Z.
    Moderator
    STP kojarzy mi się z jakimś Philipsem i też zamieniałem na inny. Prąd na pewno może być nieco mniejszy (min. 8A - wytrzyma), moc zbliżona. Istotny jest Rds - im większy, tym większe grzanie się zamiennika, co nie jest wskazane. Noty np. stąd: http://www.datasheet4u.com/ Po uruchomieniu trzeba sprawdzać temperaturę, ale to chyba oczywiste. Pozdrawiam.
    ciuqu
    Level 37  
    Też mi się kojarzy z philipsem, stabizacja napięcia 12 czy 24 nie pamiętam dokładnie, postawiłem IRF530 i wieża działa do dziś.
    jogi30
    Level 19  
    To ciekawe irf w wieży? jeszcze się nie spodkałem ale.....może i jest.
    ciuqu
    Level 37  
    Orginalne był stp a teraz jest irf :)