Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kłopoty z instalacją modułu ETHM-1 Satel

marbor6109 25 Sty 2009 13:08 44290 34
    harkonnen
    Poziom 17  
    Ok nie wiem jakim cudem ja odczytałem port 80 dla www nie 7091.
    Teraz działa dzięki.
  • OptexOptex
    xmarcin_81
    Poziom 10  
    dołącze się do tematu i sterowania centralą ca64 poprzez telefon komórkowy za pośrednictwem modułu ethm1. nie chce mi to działać , przez iternet i guarda działa. przekierowany port 7091 na routerze i taki sam ustawiony w konfiguracji centrali. na telefonie wyswitla prosze czekać po czym po jakis 2 minutach wywala nieprawidłowy klucz.??
  • OptexOptex
    daniel75
    Poziom 11  
    Żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się do w/w
    Opiszę kilka problemów, które miałem przy konfiguracji ETHM-1.
    Trzymająć się wskazówek intrukcji Satela ustawiłem porty dla ZDloadX - 7090, dla ZGuardX - 7091, dla WWW - 80.
    Na routrze przekierowałem odpiwednio porty do modułu ETHM-1, w którym adres IP wpisałem na sztywno przykładowe 192.168.1.200.
    Pierwszy problem: w kompie będącym w tej samej sieci lokalnej wpisałem w przeglądarce 192.168.1.200 bez :80 bo port 80 jest portem domyślnym dla http
    pojawiła się strona logowania ETHM-1 z dwoma okienkami, w piersze wpisujemy klucz taki sam który wpisaliśmy w ustawieniach ETHM-1, a w pole port wpisujemy port z GuardXa czyli w moim przypadku 7091. Bo wpisując port 80 pojawiała się ikona Javy i po paru sekundach obrazek z manipulatorem i napisem "brak połaczenia"
    W przypadku ustawienia przekierowania portów na routerze musimy dla www przekierować port np. 80 ale łacząć się z zewnątrz musimy w oknie logowania ETHM-1 wpisać port z GuardXa.
    Drugi problem: GuradX przez internet łaczy się bez problemów, zdalnie włączam Download i przy próbie połaczenia się przez internet z DloadXem otwiera się okno połączone i za chwilę rozłączone. Problem tkwił w stabilności połączenia internetowego. Z domowego internetu za cholerę nie mogę się połaczyć, co chwila mnie wywala, a z firmowego DSLa bez żadnych problemów, ten sam komp (laptop), więc ustawienia zapory i antywira takie same.
    bigbars
    Poziom 1  
    Miałem dokładnie ten sam problem który jest tu opisywany, te same komunikaty o błędach "centrala nie gotowa, rozłączenie"
    wszystkie kan=ble kilka razy sprawdzone mimo że oryginalne,
    prawidłowo łączy się przez GuardX, i co się okazało

Oryginalne kable nie łączą sie z oryginalnym gniazdem w centrali (kabelek pomiędzy kartą ethm1 i Integrą.
    Konkretnie wtyczka RJ jest za luźna w gnieździe, i trzeba zapałka klinować :( lub kupić sobie kilka wtyczek RJ i dopasować taką ciasno siedzącą w gnieździe. Od tego czasu działa jak się patrzy.
    pepe_lodz
    Poziom 14  
    Witam
    Mam do was pytanko. Jestem nowym posiadacxzem integry 128 v 1.18 z modułem ETHM-1 v1.07 . Komunikację ustawiłem z modułem ETHM1 i działa połączenie jednak po wyłaczeniu zasilania centrali i przywróceniu mam błąd awarii: Błąd inicjalizacji modemu.
    Jak skasuje to nie ma go potem ale znów do czasu restartu zasilania.

Proszę o pomoc... bo dopiero poznaję INTEGRĘ.