Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kłopoty z instalacją modułu ETHM-1 Satel

marbor6109 25 Sty 2009 13:08 44290 34
 • #31
  harkonnen
  Poziom 17  
  Ok nie wiem jakim cudem ja odczytałem port 80 dla www nie 7091.
  Teraz działa dzięki.
 • OptexOptex
 • #32
  xmarcin_81
  Poziom 10  
  dołącze się do tematu i sterowania centralą ca64 poprzez telefon komórkowy za pośrednictwem modułu ethm1. nie chce mi to działać , przez iternet i guarda działa. przekierowany port 7091 na routerze i taki sam ustawiony w konfiguracji centrali. na telefonie wyswitla prosze czekać po czym po jakis 2 minutach wywala nieprawidłowy klucz.??
 • OptexOptex
 • #33
  daniel75
  Poziom 11  
  Żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się do w/w
  Opiszę kilka problemów, które miałem przy konfiguracji ETHM-1.
  Trzymająć się wskazówek intrukcji Satela ustawiłem porty dla ZDloadX - 7090, dla ZGuardX - 7091, dla WWW - 80.
  Na routrze przekierowałem odpiwednio porty do modułu ETHM-1, w którym adres IP wpisałem na sztywno przykładowe 192.168.1.200.
  Pierwszy problem: w kompie będącym w tej samej sieci lokalnej wpisałem w przeglądarce 192.168.1.200 bez :80 bo port 80 jest portem domyślnym dla http
  pojawiła się strona logowania ETHM-1 z dwoma okienkami, w piersze wpisujemy klucz taki sam który wpisaliśmy w ustawieniach ETHM-1, a w pole port wpisujemy port z GuardXa czyli w moim przypadku 7091. Bo wpisując port 80 pojawiała się ikona Javy i po paru sekundach obrazek z manipulatorem i napisem "brak połaczenia"
  W przypadku ustawienia przekierowania portów na routerze musimy dla www przekierować port np. 80 ale łacząć się z zewnątrz musimy w oknie logowania ETHM-1 wpisać port z GuardXa.
  Drugi problem: GuradX przez internet łaczy się bez problemów, zdalnie włączam Download i przy próbie połaczenia się przez internet z DloadXem otwiera się okno połączone i za chwilę rozłączone. Problem tkwił w stabilności połączenia internetowego. Z domowego internetu za cholerę nie mogę się połaczyć, co chwila mnie wywala, a z firmowego DSLa bez żadnych problemów, ten sam komp (laptop), więc ustawienia zapory i antywira takie same.
 • #34
  bigbars
  Poziom 1  
  Miałem dokładnie ten sam problem który jest tu opisywany, te same komunikaty o błędach "centrala nie gotowa, rozłączenie"
  wszystkie kan=ble kilka razy sprawdzone mimo że oryginalne,
  prawidłowo łączy się przez GuardX, i co się okazało

  Oryginalne kable nie łączą sie z oryginalnym gniazdem w centrali (kabelek pomiędzy kartą ethm1 i Integrą.
  Konkretnie wtyczka RJ jest za luźna w gnieździe, i trzeba zapałka klinować :( lub kupić sobie kilka wtyczek RJ i dopasować taką ciasno siedzącą w gnieździe. Od tego czasu działa jak się patrzy.
 • #35
  pepe_lodz
  Poziom 14  
  Witam
  Mam do was pytanko. Jestem nowym posiadacxzem integry 128 v 1.18 z modułem ETHM-1 v1.07 . Komunikację ustawiłem z modułem ETHM1 i działa połączenie jednak po wyłaczeniu zasilania centrali i przywróceniu mam błąd awarii: Błąd inicjalizacji modemu.
  Jak skasuje to nie ma go potem ale znów do czasu restartu zasilania.

  Proszę o pomoc... bo dopiero poznaję INTEGRĘ.