Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Air Show Radom 2007 - poszukiwane częstotliwości

29 Sie 2007 09:04 6334 17
  • Poziom 33  
    Czy ktoś ma PEWNĄ rozpiskę częstotliwości jakie będą używane na pokazach w Radomiu? Oprócz częstotliwości mile by był widziany opis jej wykorzystania, na przykład WIEŻA, WIEŻA REZERWOWY itp ...
    Z góry dziękuję!
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Jak podaje AIP Polska:

Lotnisko Radom
    131,000 - Radom Wieża
    128,675 - Radom Zbliżanie

Lotnisko Dęblin
    122,750 - Dęblin Wieża
    128,250 - Dęblin Zbliżanie

Pozdrawiam!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Podczas każdej owej imprezy - sa też piloci na 3xx MHz - gadają podczas akrobacji - normalnie cisza.

Jesli uda mi się znaleźć to podam - idę na nasłuchy i poszukiwania częstotliwości.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Potwierdzam aktywność i słyszalność w Radomiu dla:

119,450 MHz
    121,750 MHz
    122,750 MHz
    122,800 MHz
    128,250 MHz
    128,675 MHz
    129,000 MHz
    131,000 MHz

158,775 MHz
    158,785 MHz
    158,800 MHz

oraz:
    438,925 MHz :)
  • Poziom 33  
    diskacz napisał:
    Jak podaje AIP Polska:

Lotnisko Radom
    131,000 - Radom Wieża
    128,675 - Radom Zbliżanie

Lotnisko Dęblin
    122,750 - Dęblin Wieża
    128,250 - Dęblin Zbliżanie

Pozdrawiam!

W którym rozdziale publikacji AIP podane są częstotliwości? Już godzinę przeglądam i ich nie widzę.

Dobra, mam. Rozdział AD2.
    Dodam więc:
    119,450 - Warszawa Informacja (przeloty w strefie FIS Warszawa)
    122,900 - Lotnisko Radom-Piastów (Kwadrat)
    128,500 - Radom Informacja (częstotliwość "cywilna" na EPRA)
  • Poziom 10  
    sp5wcx napisał:

W którym rozdziale publikacji AIP podane są częstotliwości? Już godzinę przeglądam i ich nie widzę.

Ja znalazłem w części Sup (Sup 23-2007 (ENR 5))
  • Poziom 2  
    A ma ktoś częstotliwości obsługi naziemnej??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

No i ładnie zaczyna sie na naszym Forum.
    Podawajcie wszystkie czestotliwości i będziemy mieli tylko same [swiadome] QRM-y. I tak dalej.

Im więcej podajemy (My fachowcy), tym wiecej tych "nie" do końca "normalnych uzytkowników forum, będzie wiedział , co zrobić [ by zrobić].

Mam osobiste zastrzezenia co do podawania "fachowych" rad częstotliowściowych. Jeżeli ktos musi wiedziec [co i jak] , niech poszuka sobie sam. A podawanie tematu na forum to chyba NIE takt.

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Te częstotliwości są ogólnie dostępne na stronach o skanowaniu na stronach wielbicieli lotnictwa lub stornach typu AIS , AMC itp.
    Wiec nie wiem w czym problem??
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    radiosystem napisał:
    Witam.

No i ładnie zaczyna sie na naszym Forum.
    Podawajcie wszystkie czestotliwości i będziemy mieli tylko same [swiadome] QRM-y. I tak dalej.

Im więcej podajemy (My fachowcy), tym wiecej tych "nie" do końca "normalnych uzytkowników forum, będzie wiedział , co zrobić [ by zrobić].

Mam osobiste zastrzezenia co do podawania "fachowych" rad częstotliowściowych. Jeżeli ktos musi wiedziec [co i jak] , niech poszuka sobie sam. A podawanie tematu na forum to chyba NIE takt.

Pozdrawiam.

Jeżeli instytucja rządowa, a taką jest Agencja Ruchu Lotniczego, podaje i to w dwóch językach częstotliwości lotnicze na terenie RP, to w czym problem? Strona AIP jest ogólnie dostępna, nawet dla Ben Ladena.
  • Poziom 33  
    Nie popadajmy w paranoję! Te częstotliwości nie są utajnione i nie są nałożone na nie jakiekolwiek restrykcje, jeżeli chodzi o słuchanie.
    ..a nadawanie na innych częstotliwościach, po za CB, i powyżej określonych mocy bez odpowiednich pozwoleń, jest i tak zabronione.
  • Poziom 33  
    Prokuratura w Radomiu oświadczyła, że kluczową sprawą dla wyjaśnienia przyczyn sobotniej katastrofy byłoby zdobycie nagrań rozmów pomiędzy pilotami grupy "ŻELAZNY". Niestety, nie były to rozmowy rejestrowane przez żaden rejestrator, ani pokładowy (te samoloty ich nie miały) ani lotniskowy. Jak by ktoś przez przypadek nagrał je, myślę że ułatwiło by to prokuraturze wyjaśnienie przyczyn katastrofy.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Tylko czy prokuratorzy po uzyskaniu nagrania od nasłuchowca nie zechcą być nadgorliwi licząc na jakąś Ziobropremię i potem nie postawią mu zarzutu?
    Bo jest jakiś paragraf o zakazie rejestrowania, archiwizowania i rozpowszechniania tego rodzaju korespondencji...
  • Poziom 33  
    No tak, patrząc na to co się wokoło dzieje, to jednak zły byłby pomysł.
  • Poziom 33  
    O rozpowszechnianiu jest paragraf, nie jestem przekonany czy o rejestrowaniu i archiwizowaniu jest. Druga sprawa - to były samoloty cywilne, pokazy otwarte - więc nie wydaje mi się, że można postawić jakikolwiek zarzut -chociaż, niestety, możecie mieć koledzy rację co do dziejącej się wokół histerii z nagraniami. A może nie byłoby to dziwne - przecież teraz każdy każdego nagrywa!

!muszę włączyć dyktafon - żona woła mnie na obiad ;)).

A tak poważnie - na pewno wiele by wyjaśniło ujawnienie takich nagrań i podejrzewam, że nie byłoby problemów ze strony prokuratury. W końcu to pomoc w wyjaśnieniu tragedii. A swoją drogą to dziwne, że nie była rejestrowana korespondencja radiowa - przecież na każdej wieży jest sprzęt do tego, szczególnie na lotniskach wojskowych.

Ok. godziny 20 w radio podali, że znalazły się nagrania z rozmów, ale jeszcze nie zostały odtworzone - nie podali źródła nagrań, ani czy tam da się cokolwiek odsłuchać...
  • Poziom 33  
    Wczoraj rzecznik Sił Powietrznych RP prosił wszystkich którzy mają jakiekolwiek nagrania lub zdjęcia z wypadku o nadsyłanie ich na adres mejlowy:
    rzecznik(malpa)sp.mil.pl