Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda felicja czy to awaria alternatora ?

kazek39 01 Sep 2007 13:30 11159 32
    kazek39
    Level 11  
    Dzisiaj po przyjściu z pracy znowu złożyłem alternator (wcześniej jeszcze przetoczyłem komutator) a w międzyczasie ładowałem aku tak że to odpada na pewno .Start silnika pomiar 14,6V ,pochodziło tak ze 6 minut temperatura do przyjęcia ale po włączeniu świateł około 3 minuty i stojan gorący że parzy w dłoń napięcie14,4V .napięcia przy wolnych obrotach Miernik na pewno dobry po wyłączeniu silnika załączyłem światła i po około minucie dochodziło do 12V Auto pali jak złoto.Może ktoś mi powie czy stojan może tak szybko się nagrzewać żeby nie można byłoby utrzymać ręki.
    viper555
    Level 39  
    Nie szukajcie dziury w całym ,wszystko jest jak najbardziej w porządku. Temperatura stojana normalna. Jakiekolwiek uszkodzenie objawiałoby się niskim napięciem ładowania a które jest w porządku. A tak nawiasem kiedy ostatnio przed awarią kolego sprawdzałeś temperaturę alternatora. A po drugie jak myślicie po co jest wentylator.P
    kazek39
    Level 11  
    Zawsze po śniadaniu, a przed myciem zębów idę do samochodu sprawdzić jaki jest alternator . Byłem trochę wystraszony- (tylko prawdziwi twardziele nie używają mierników tylko gaśnic) cytat z forum który wpadł mi do głowy. Poza tym nikt nie dał mi jednoznacznej odpowiedzi że tak ma być.W każdym razie alternator naprawiony i dziękuje wszystkim którzy chcieli mi pomóc :D