Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyna do szycia - problem z wirnikiem.

29 Sie 2007 17:59 2438 11
  • Poziom 12  
    mam spory problem,mianowicie posiadam maszyne do szycia na silniku tur2...wymienialem w nim szczotki bo wysluzyly sie...problem polega na tym ze silnik pracuje idealnie tylko wtedy gdy oczyszcze komutator...po chwili znacznie slabnie i czarnieje komutator...co robic?
  • Poziom 39  
    Szczotki dorabiałeś, czy oryginalne?
  • Poziom 12  
    oryginalne szczotki w sevisie kupione

Dodano po 8 [minuty]:

wie kots moze co mi powinno pomoc???

Dodano po 1 [godziny] 23 [minuty]:

bardzo potrzebne mi jakies porady...pilnie prosze o pomoc
  • Poziom 32  
    Moim skromnym zdaniem wirnik nadaje się do wymiany (prawdopodobnie ma zwarcie).Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    jak mozna sprawdzic czy ma zwarcie??a jesli sie nie da to ile moze kosztowac nowy albo jak ten naprawic jesli sie da
  • Poziom 13  
    Jeżeli wymieniałeś szczotki a przedtem silnik dobrze pracował to prawdopodobnie szczotki są za miękkie i strużyny z nich powodują zwarcie wycinków komutatora. Komutator ma być czysty z metalicznym połyskiem od pracujących szczotek. Wycinki komutatora muszą mieć wyraźną przerwę bez nadpaleń. Nadpalenia, ciągnący się łuk elektryczny po komutatorze świadczą o zwarciu uzwojenia wirnika i wtedy należy go wymienić. Przezwojenie i wyważenie jest większym kosztem niż kupienie nowego wirnika. Szczotki muszą być dopiłowane tak, aby całą powierzchnią przylegały do komutatora. Można je na walcu o średnicy komutatora owiniętym papierem ściernym, delikatnie docierać do żądanego kształtu.
  • Poziom 12  
    czyli jaka z tego rada??wroce do tematu.komutator czernieje od szczotek nie tylko kiedy jest wlaczony..ale gdy tylko kilka razy okrece wirnik..co robic?
  • Poziom 12  
    i czy zakup kolejnych nowych szczotek pomoze??
  • Poziom 13  
    Jestem przekonany, że szczotki są za miękkie. Podałem Tobie adres gdzie kupisz wysyłkowo oryginalne części do tych silników. Wymiana szczotek na właściwe jest konieczna i to jest cały problem. Rozumiem, że wirnik nie ma usterek o jakich wcześniej rozmawialiśmy. Początkowo nowe szczotki (odpowiednio ukształtowane) też lekko iskrzą. Jednak jest to normalna praca komutatora.
  • Poziom 12  
    na poczatku silnik pracowal wspaniale...az do czasu jak mu szczotek zabraklo :) wymienilem je na kupione w sklepie i cale 8 zybli dalem...toc to zdzierstwo...