Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnetowid Samsung SV-441G zasilanie

29 Sie 2007 19:32 1109 5
  • Poziom 10  
    Witam, magnetowid samsung sv 441g brak zasilania ,wynieniłem wszystkie diody kondensatory ,i doszedłem do tego że na transformator AC-26-00002G wchodzi napięcie 230V, a niestety nie wychodzi z nego żadne.Prosze o pomoc i czy mim zdaniem może być walnięty w/w trafo.
  • Poziom 43  
    Najlepiej jest pomierzyć rezystancje na wtórnych i pierwotnych uzwojeniach, jeżeli miernik nic nie wskarze trafo ma przerwę i do wymiany.
    Czy jest to trafo impulsowe czy zwykła sieciówka?
  • Poziom 13  
    Witam. sprawdź odbwód transoptora , a szczególnie diode D1SS33
  • Poziom 10  
    Dzięki za odzew,dioda D1SS33 ,mam rozumieć że to ta z trzema nożkami wygląda jak tranzystor i chyba jest walnięta ale nie moge jej nigdzie kupić, a pozatym ona jest już poza wyjściem z trafa ,a i tak żadne napięcie nie wychodzi czy ona ma na to wpływ, że na żadnej z nóżek na wyjściu nie ma napięcia?

Dodano po 2 [minuty]:

dziś jeszcze rozmawiałem z gościem co przewija transformatory i mówił że poszedł bezpiecznik termiczny w środku trafa ale coś mi się wydaje że ściemnia gościu

Dodano po 12 [minuty]:

oto ten transformator
  • Poziom 43  
    Jest to trafo impulsowe, one tak szybko nie padają. Poszukałbym raczej usterki gdzie indziej (sterownik),tranzystory,opory.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    maras132 napisał:
    na transformator AC-26-00002G wchodzi napięcie 230V

Napięcie powinno mieć wartość ok. 300V.
    maras132 napisał:
    dioda D1SS33 ,mam rozumieć że to ta z trzema nożkami wygląda jak tranzystor i chyba jest walnięta

To chyba jakieś nieporozumienie.
    "Dioda" ma oznaczenie na płycie IC1SS2 i jest regulowanym źródłem napięcia, jej symbol to TL431 i o taką należy pytać w sklepie.
    maras132 napisał:
    na transformator AC-26-00002G wchodzi napięcie 230V, a niestety nie wychodzi z nego żadne

Jeżeli tranzystor 2SC4517A (oznaczenie na płycie Q1SR01) będzie miał zwarcie to będzie zachodzić sytuacja jw, czyli na wyjściu z uzwojenia pierwotnego miernik nie wykaże napięcia.