Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera internetowa przesyłanie danych przez radio.

29 Sie 2007 21:50 2778 9
  • Poziom 10  
    Witam!!!

Mam zamiar zrobić platformę z balonem wodoru która wzniesie się wysoko z
    jakąś tanom kamerkom internetową. Aby platforma nie uciekła, będzie przymocowana na lince.

Moje pytanie jest takie: jak mogę przesyłać obraz z kamerki internetowej drogom radiową aby później ją odbierać na jakimś tanim odbiorniku ?

Czy jeśli wyśle platformę na sznurku do góry w niebo gdzieś ok 40m
    to czy jest to legalne.
    Proszę o odpowiedź.

Legalny jest też słownik Języka Polskiego: http://sjp.pwn.pl/
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Było opisywane na forum.
    Michał
  • Poziom 40  
    Tanie kamerki podają sygnał na port USB więc łatwo nie zamienisz strumienia danych na coś co sie da wepchnąć w eter.
    Lepiej poszukaj kamerki która ma wyjście CompositVideo i podłącz pod stosowny nadajnik video. Do prób można wykorzystać modulator z VHS plus mały dopalacz. Sygnał odbierzesz wtedy na zwykłym TV.
  • Poziom 10  
    SP5IT napisał:
    Było opisywane na forum.
    Michał

Podasz linka do tej strony na forum ?
  • Poziom 31  
    Na forum było, że jest to nie opłacalne/nie możliwe...
    Lepiej puścić sygnał kablem, a zasilane dać z baterii słonecznych.
    Jednak nie pamiętam jaki kamery mają standard usb a od tego zależy czy kabel może mieć 5 czy 10 m :|.
    EDIT:
    Jeśli będziesz miał duuuży balon to możesz puścić zasilanie ok 6-7v(zaniki na przewodzie) i co te parę metrów elektronikę z HUB`a usb (bez obudowy i gniazd, tylko wlutowane kable w płytkę... to zmniejszy ciężar :wink:).
  • Poziom 31  
    1. W morzu to możesz sobie popływać...
    2. Co to za radio? Co to za odbiornik? Jeśli to jest zwykłe radio to gratuluje pomysłu... Prędzej upchniesz tam pc`ta z wi-fi niż to zadziała...(ewentualnie laptopa...)
    3. Temat staje się coraz bardziej rodem z hydeparku...
    PS Że Ci się chciało rysować ten "schemat"... :wink:
    PS2 wsadź tam cyfrówkę z kartą pamięci 2gb i nastawioną na kręcenie filmiku... tak będzie najtaniej...
  • Poziom 10  
    No z tą kartą też tak myślałem ale chodzi mi tu o obraz na żywo.
    A jakieś nadajniki do kamer ?
  • Poziom 31  
    Są nadajniki, lecz one są przystosowane do przesyłania obrazu, a nie sygnału cyfrowego...
    Taki zestaw razem z kolorową kamerą kosztuje ok 250 zł i jest zasilany z 12v 500mA.
    Z zasilaniem więc nie będzie problemu, jednak zasięg czegoś takiego to max 300m więc najlepiej będzie umieścić antenę nadajnika pod koszem cz czymś tam...
    Pozostaje kwestia wprowadzenia obrazu do kompa (tuner 300zł)
    Czy nie wystarczy monitor 5cali i magnetowid? zanosisz kasetę do domu i oglądasz widoki na zwyczajnym telewizorze...
  • Poziom 10  
    Ale jak powiedziałem musi być odbiór na żywo