Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy Altusy robią w Chinach ?

trzynastka 29 Sie 2007 22:35 1236 15
  • #1 29 Sie 2007 22:35
    trzynastka
    Poziom 9  

Taki jeden pan w pewnym sklepie powiedział, że całe Altusy robią w Chinach (głośniki, pudła ,plastiki itp) a u nas tylko to składają.
    To prawda ?

0 15
  • #2 30 Sie 2007 09:21
    Zamerstary
    Poziom 26  

Bardzo w to wątpie :)

0
  • #3 30 Sie 2007 12:33
    trzynastka
    Poziom 9  

Znaczy nieprawda ? Ale na pewno ? To ważne, wypowiedzcie się

0
  • #4 30 Sie 2007 13:15
    Zamerstary
    Poziom 26  

Ja posiadam altusy i w papierach mam napisane

Wyprodukowano w Polsce - to pierwsza sprawa

Druga sprawa to jakość wykonania :) wcale nie mówię, że chinczycy mają wszystko gorszej jakości (produkują wiele bardzo dobrych jakościowo rzeczy)

0
  • #5 30 Sie 2007 14:22
    trzynastka
    Poziom 9  

Więc tak, ja też mam Altusy a dokładnie trzysetki kupione niedawno. Jest do nich karta informacyjna, w której nie ma nic o tym gdzie zostały zrobione. Dotarły do mnie z uszkodzonymi plastikami dolnymi z przodu (powyłamywane). Sklep przyjął reklamcję, uszkodzone plastiki zabrali razem z gwarancją i kazali czekać. Ale czekam już blisko miesiąc i nic. W końcu mówię, że może do producenta zadzwonię a facet, że producent w Chinach. Jaja sobie robi. Jak tu z takim wygrać ?

0
  • #7 30 Sie 2007 15:42
    trzynastka
    Poziom 9  

No właśnie ale czy oni mi odpowiedzą gdzie produkują sprzęt ?
    Kolumny są z czerwca tego roku czyli świeża seria.
    A po czym rozpoznać chińską produkcję ?

0
  • #8 30 Sie 2007 15:56
    md
    Poziom 39  

Zastanawiam się, o co tu chodzi? Masz problem z elementem obudowy w nowych kolumnach, u sprzedawcy ktoś powiedział, że kolumny robione są w Chinach i dlatego będziesz czekał rok na usunięcie usterki? Każdy rozsądny poddaje w wątpliwość słowa sprzedawcy i pyta u producenta jaki jest termin usunięcia wady towaru lub korzysta z praw konsumenta i po określonym w gwarancji czasie zjawia się po odbiór kolumn naprawionych lub nowych.
    Nie wiem gdzie produkują kolumny Altus, mogę przypuszczać, że niektóre elementy mogą pochodzić z Chin, ale jako klienta mnie to nie obchodzi, że sklep sprowadza z Marsa pył kosmiczny niezbędny do wykonana jakiegoś elementu i nie czekam ani dnia dłużej niż to jest określone w gwarancji.
    Panuje jakiś dziwny pogląd, że wszystko co produkowane jest w Chinach jest be - większość wiodących producentów sprzętu wszelakiego korzysta z dobrodziejstw taniej siły roboczej i doskonałych warunków dla biznesu panujących w tamtej części świata i tam przenoszą swoje fabryki, zamawiają podzespoły lub produkty finalne w Chinach i nie obawiają się sprzedawać ich pod własną marką. Nie mówię tu o produktach z najniższej półki cenowej, które można zamówić w Chinach pod dowolną własną marką i wprowadzać na rynek. Mamy więc zalew taniochy wyglądającej identycznie, choć sprzedawanej pod najprzeróżniejszymi markami.
    Podawałem już tutaj na forum adres internetowy w Chinach gdzie w ofercie są produkty łudząco podobne do markowych produktów sprzedawanych w Europie i wielu zastanowi się czy przypadkiem nie są to te same produkty i czy warto przepłacać kupując taki sam sprzęt za dużo większe pieniądze tylko dlatego, że widzimy na nim znaczek znanej firmy.

0
  • #9 30 Sie 2007 16:44
    Zamerstary
    Poziom 26  

trzynastka: Także mam A300 i wyraźnie mi piszę na gwarancji, że wyprodukowano w Polsce, a kolumny kupiłem ok. 4-ech miesięcy temu. (połowa maja)

P.S Miałem także A300 z przed miesiąca prawie nowe :) ale już poszły w świat :)

0
  • #10 30 Sie 2007 17:09
    trzynastka
    Poziom 9  

md napisał:
    Zastanawiam się, o co tu chodzi? Masz problem z elementem obudowy w nowych kolumnach, u sprzedawcy ktoś powiedział, że kolumny robione są w Chinach i dlatego będziesz czekał rok na usunięcie usterki? Każdy rozsądny poddaje w wątpliwość słowa sprzedawcy i pyta u producenta jaki jest termin usunięcia wady towaru lub korzysta z praw konsumenta i po określonym w gwarancji czasie zjawia się po odbiór kolumn naprawionych lub nowych.

Tak, masz rację. Poszedł e-mail do producenta. Zobaczę co odpiszą.

@ Zamerstary
    Czemu poszły w świat ? Gorsze były ?

0
  • #11 30 Sie 2007 18:37
    Zamerstary
    Poziom 26  

Sprzedałem, poza tym były bardzo zniszczone jak na tak krótki ich żywot (używane do nagłośnienia baru) :)

0
  • #12 02 Wrz 2007 12:39
    mefiu2580
    Poziom 18  

Witam. O jakich plastikach w altusach mowicie? Ja mam A300 i jedyne co plastikowe to b-r. ;) A no i jeszcze ramka od terminala. ;)

0
  • #13 02 Wrz 2007 13:33
    Zamerstary
    Poziom 26  

mefiu2580 jeszcze maskownica jest plastikowa ;)

0
  • #14 02 Wrz 2007 15:08
    mefiu2580
    Poziom 18  

Przepraszam bardzo ale ja mam drewniana rame od maskownicy. :) Czyzbym mial jako jedyny taki egzemlarz. ;)

0
  • #15 02 Wrz 2007 21:03
    Zamerstary
    Poziom 26  

Były dwie wersje Altusów 300 - starsza i nowsza - te starsze różnią się między innymi drewnianą maskownicą czy innym strojeniem.

0
  • #16 03 Wrz 2007 08:39
    mefiu2580
    Poziom 18  

O tych roznicach to ja wiem. Ale chodzi mi o to ze nigdy nie slyszalem o innych plastkiowych elementach oprocz tych ktore wymienilem.

0