Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat audio, zamiana napięcia na 12 V?

30 Sie 2007 14:28 2213 10
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich ponieważ jest to mój 1 post

Oto mój schemat audio zrobiony ze starych głośników komputerowych
    Schemat audio, zamiana napięcia na 12 V?
    I tak element zaznaczony na czerwono zmienia napięcie na 9 v a ja potrzebuje 12 jak to zrobić ? Proszę o porady
  • Poziom 27  
    Można dowinąć uzwojenie wtórne, ale nie wiem czy podołasz. Najlepiej poszukaj nowego transformatora.
  • Poziom 19  
    Witam

To "zaznaczone na czerwono" to prawdopodobnie transformator jeśli to "urządzenie" ma współpracować z akumulatorem samochodowym to podejrzewam że wytrzyma nap. 12v ale dla pewności możesz zamontować stabilizator nap. na 12v
  • Poziom 9  
    nie z samochodowym tylko aku ze skutera :) i gdzie mogę kupic taki stabilizator napięcia :?:
  • Poziom 23  
    Witam.
    Zapewne chesz to "cudo" podłączyć w skuterze? ale może sie myle... możesz odciąć to zaznaczone na czerwono i smiało podłączyć do zasilania 12V niezależnie jak +/- bo na płytce jest mostek, a na wstępie nie słuchaj na pełnej głośności i co jakiś czas sprawdzaj czy układ scalony na płyte sie nie grzeje za bardzo. Jeśli nie będzie się grzał to miłego słuchania muzy z MP3....

Pozdr
  • Poziom 9  
    a nic w ten sposób nie spale w skuterze (bezpiecznik) ?
  • Poziom 12  
    Nic sie nie stanie! Karwo ma racje. Bezpiecznik w motorze ci pójdzie jak zewrzesz te kable przed wzmakiem:D
  • Poziom 9  
    Witam!!

Mam pytanie. Gdy głośniki które potrzebują zasialnie 10v podlącze pod 12v nie spalą sie?

Pozdrawiam i oczekuje szybkiej odpowiedzi :D
  • Poziom 25  
    macieks93 napisał:
    Witam!!

Mam pytanie. Gdy głośniki które potrzebują zasialnie 10v podlącze pod 12v nie spalą sie?

Pozdrawiam i oczekuje szybkiej odpowiedzi :D

Chcesz podpiąc głośniki pod akumulator :?:
    Jeżeli Ci chodzi o wzmacniacz,to sam wczesniej napisałes ze potrzebuje 12V,tak więc śmiało podłaczaj :)
  • Poziom 9  
    mam podobny problem tylko ze w moich głośnikach nie ma tego transformatora tylko te dwa kabelki(czerwony-czarny) nie wiem co robic
    POMOCY?
  • Poziom 23  
    dawidjedrzej skąd mamy wiedzieć jakie masz te głośniki za co odpowiadają te przewody czarny i czerwony? Zdjęcie takie jak u autora tematu sporo wyjaśni