Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WOL1650 - zasilanie sieciowe

30 Sie 2007 15:55 1850 6
  • Poziom 1  
    witam
    mam pralkę boscha otwieraną od góry wol 1650
    mój problem polega na tym iż jest to bardzo czuła pralka jeżeli chodzi o zasilanie,
    niestety mieszkam na wsi gdzie ludzie maja warsztaty połączone do sieci wraz z normalnymi domostwami i są zakłócenia itp..
    czy istnieje może jakiś filtr który mógłbym założyć aby pralka prała bez problemu
  • Poziom 29  
    Jeżeli w sieci występują duże spadki napięc to filtr przeciwzakłóceniowy nic ci nie da.

Dodano po 4 [minuty]:

Należałoby zastosowac stabilizator napięcia,ale nie wiem czy dostaniesz stabilizator odpowiedniej mocy. Jeśli tak to pewnie będzie drogi. Pozdro.
  • Poziom 14  
    mirko66b ma rację. Filtry mogą się na dużo nie zdać przy większych spadkach... Istnieją stabilizatory napięcia, tylko montowanie takiego stabilizatora pod pralkę mija się z celem, bo musiałby mieć około 2000-3000W (zależy od poboru mocy pralki) a jeden z mocniejszych jaki znalazłem to STAB1500 który ma "tylko" 1500w i kosztuje 8440zł!
  • Poziom 38  
    W nowszych pralkach w zasilaniu jest najczesciej przetwornica, wiec chwilowe spadki napiec nie powinny sprawiac problemow. Gorzej z zakloceniami - sprobuj zastosowac filtr.
  • Poziom 29  
    Spróbowac zawsze można.
  • Poziom 16  
    Witam, kolega nie napisał jakiego rodzaju są to zakłócenia, możemy się domyślać, że chodzi o spadki napięcia. Czy były robione pomiary napięcia w czasie prania, czy do domu jest doprowdzone zasilanie trójfazowe (chodzi o sprawdzenie czy na wszystkich fazach są spadki napięcia i ewentualne przepięcie się na inną fazę z gniazdkiem). Dobrze jest sprawdzić czy u sąsiadów występują spadki napięcia a jeśli tak to należy "molestować" energetykę bo w końcu płacimy za pełne zasilanie prawda :)
    Pozdrawiam