Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PROSTE ZADANIE NA LICZBACH ZESPOLONYCH

12 Lis 2003 20:05 1911 8
  • Poziom 15  
    Czy ktoś umie rozwiązać takie zadanie :?: :

Oblicz napięcie na wyjściu układu znając napiecie wejściowe (Udowodnij to, dochodząc do wzoru który jest na rysunku) Oczywiście cały problem w tym że trzeba to zrobić korzystając z liczb zespolonych.
    [hr:4dda6b45fb]
    [hr:4dda6b45fb]
    Jeszcze jak by ktoś mógł to wytłumaczyć jak to zostało zrobione, żebym wiedział jak to ustrojstwo działa. Jakby można buło prosić o jak najszybsze odpowiedzenie na tego posta. Zgóry dziekuje -DezerteR-
  • Poziom 15  
    takie proste zadanie? :)
    Policzylem ci to metoda macierzowa, jest bardzo prosta i pewna.
    Ponizej zamieszczam skany z rekopisu (nie zmuszaj mnie zebym na kompie to robil) wraz z wyjasnieniami.

Metoda analityczna tez bym ci zrobil, ale zajechalbys sie przy czytaniu tych teorii.

Milej analizy metody:)

================
    Wielkie duże załaczniiki skompresowano i umieszczono w jednym pliku, dla oszczędności transferu i umozliwienia ściągnięcia rozwiązania ludziom z małą ilościa punktów (początkującym) - po za tym pomniejszono dla większej czytelności. 3molo
  • Poziom 15  
    Siemka dzęiki za ten opis, sle ja ni w ząb nie umiem tych macierzy.
    Baaaarzdzo Cie prosze żebyś mi zrobił te zadanie metodą analityczną.
    Nie mamy w programie liczb zespolonych a facet dał takie zadanko i
    powiedział że kto to zrobi i wytłumaczy jak sie do tego doszło to postawi 5
    (dodam ze u niego bardzo dobr ocena jaka można uzyskac to 2 :) )
    Jakbyś jeszcze mógł wytłumaczyć co do czego jest itp...

Tylko doszła do tego jeszcze jedna rzecz. Znając napięcie WE trzeba dojść do wzoru.

Bardzo mi na tym zależy Jakbyś był z okolic warszawy to bym nawet mógł bym sie pokusić o wyprawe do ciebie w celu wytłumaczenia.

Pozdr. -DezerteR-
  • Poziom 15  
    sorki, troche mialem jazdy z nauka, nie zagladalem tutaj.
    Obiecuje jak tylko bede mial ciut wiecej czasu, posle skan z odpowiedzia analityczna.
    Next time wyslij mi przypomnienie, ok? moj nr gadu gdzies podalem:)
  • Poziom 15  
    hejka.Znalazlem w koncu pare minut.
    Zrobilem to metoda POTENCJALOW WEZLOWYCH, wiec nie powinno byc problemow ze zrozumieniem.
    Niestety bez liczb zespolonych ni w zab,po prostu trzeba to przegryzc, koniecnzie sprobowac samemu - uwaga - mozna sie latwo pomylic.
    Posylam skany z barrrrrrrdzo dokladnym rozwiazaniem, wskazowkami itp. praktycznie krok po kroku pokazane jak sie za to wziac.
    Skany to moje notatki, stron trzy. Nie lubie marnotrawic czsu w jakis edytorach rownan, wiec sorki za odreczne pismo, staralem sie jednak pisac duzymi i w miare czytelnymi literami.
    Tam gdzie cos wstawialem dolaczalem objasnienia. Niestety zebys zrozumial iczby zespolone trza by sie spotkac, a watpie czy by chcialo Ci sie przyjezdzac do mnie;)
    Skany zaraz dolacze, wiec niech moderator na razie wstrzyma wymaz.(skan w toku)
  • Poziom 15  
    jest sprecyzowane jakie napiecie wejsciowe?
  • Poziom 15  
    Dzieki hereticon :)

Napiecia nie ma sprecyzowanego. Jest tylko DANE ale jakie to nie wiadomo :D

Spróbuje to rozgryźć jak bede miał jakieś problemy to sie zapytam .
  • Poziom 27  
    a jakby to zrobil na transmitancjach to zdajae sie szeregowo polaczone 3 takie same uklady(CR)?Z tym ze transmitancje to tez zespolone(jomega itp.)

W sumie teraz widze ze kolega robil na s-ach , nie prosciej by bylo policzyc transmiatncje jednego czlonu CR i to do 3 potegi?
    Pozniej odpow ukl.=wymuszenie*transmitancja.

Faktycznie jak to przemyslalem to masz racje , mnozyc nie mozna ,
    ja bym to "zwijal" od konca.
  • Poziom 15  
    zadanko z musu jest na zespolonych, inaczej sie nie da.
    Nie mozna traktowac to jako trzech polaczonych szeregowo transmitancji, z bardzo jednego waznego powodu - wszystkie trzy obciazaja sie wzajemnie, a warunkiem takowego potraktowania ukladu jest aby transmitancje nie obciazaly sie wzajemnie.