Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Alhambra 2003r alarm

krecik2003 30 Sie 2007 21:59 2240 10
  • #1 30 Sie 2007 21:59
    krecik2003
    Poziom 13  

Witam!

Chcialbym zasiegnac porady forumowiczow. Mam autko jak w temacie i zauwazylem ze jest bardzo slabo zabezpieczone jak na taka klase auta. Myslalem jak tu usprawnic alarm fabryczny i przyszlo mi do glowy zeby odlaczyc kabelki rozbrajania alarmu od zamkow w drzwiach kierowcy i klapie (tzn przy zamykaniu z klucza alarm sie uzbraja natomiast przy otwieraniu z klucza zaczne wyc po czym trzeba wcisnac ukryty przycisk). No i teraz pytanie: jakie kolory kabelkow ida do zamkow - widzialem jakis schemat na sieci i wiem ze sa 3 kabelki ale nie wiem ktory od czego). A moze dac sobie spokoj i wywalic fabryczny alarm a w jego miejsce wstawic cos innego np ktorys seo? Druga sprawa to zabezpieczenie maski - nie widzialem zadnego czujnika wiec potencjalnie moga sie wlamac przez klape no i odlaczyc akumulator... Czy do fabrycznego alarmu da sie dolozyc jakis dodatkowy czujnik? No i w ogole gdzie znajduje sie fabryczny alarm? Trzecia rzecz: co myslicie nt dodatkowego antynapadu np TS - KID01N+ Quasara Czy oplaca sie zamontowac w tym aucie czy moze cos innego?

Z gory dzieki za porady

0 10
  • #3 30 Sie 2007 22:07
    renqien
    Poziom 32  

Fabryczny alarm jest be i trzeba zamontować dodatkowy, z prawdziwego zdarzenia. Z tą różnicą, że fabrycznego tak łatwo nie wywalisz, trzeba go zostawić w spokoju.

Czy opłaca się dodatkowy antynapad? To zależy, kto i co uważa za "opłaca"...

0
  • #4 31 Sie 2007 08:45
    krecik2003
    Poziom 13  

No dobra jesli fabryczny alarm jest be to co bys polecil do tego auta? Najlepiej jakby dzialalo na fabrycznym pilocie bo nie chce nosic w kieszeni dziesiciu kluczy...

0
  • #5 31 Sie 2007 08:54
    SKRZYNIA
    Poziom 23  

SEO Perfect i wszystko jasne

0
  • #6 01 Wrz 2007 21:00
    krecik2003
    Poziom 13  

Jeszcze jedno: czy taki alarm (SEO perfect) moze zamontowac osoba ktora jest praktykujacym elektrykiem/elektronikiem natomiast nie jest zawodowym specjalisa od autoalarmow? Innymi slowy czy jest wystarczajaco szczegolowa instrukcja montazu tego alarmu czy trzeba jeszcze znac jakies niuansy.

0
  • #8 01 Wrz 2007 22:00
    mr-perch
    Poziom 28  

Moim zdaniem, montaż we własnym zakresie jest nieopłacalny (to nie pomyłka). Taniej będzie zaprowadzić auto do Zakładu, dać fachowcowi parę godzin spokoju, zapłacić i odebrać samochód.

0
  • #9 02 Wrz 2007 17:25
    krecik2003
    Poziom 13  

Cytat:
    To kolega powinien wiedzieć, czy podoła zadaniu.
    Trzeba znać swoje możliwości.

Odpowiem tak: trzeba pierw znac zadanie ;)
    I o to pytam: poniewaz nie wiem czy instrukcja montazu jest wystarczajaco szczegolowa. Przykladowo: podlacz kabel czerowny od alarmu do kabla zolto-zielonego w zlaczu X1 itp. A nie np. Podlacz kabel czerwony do lewego kierunkowskazu (wtedy problem bo nie wiem gdzie szukac tego lewego kierunkowskazu i jaki ma kolor/ktore zlacze). No chyba ze bede po kawalku rozbieral auto - to wtedy podlacze ale zajmie mi to kupe czasu.

Cytat:
    Taniej będzie zaprowadzić auto do Zakładu...

No dopiero w innym watku nt alarmow czytalem ze fachowcy montuja alarmy zawsze za skrzynka z bezpiecznikami i wtedy to kosztuje te 50 zl czy 100zl ale zlodzieje tez o tym wiedza i to miejsce jest krotko mowiac do d***. Wiec tak naprawde koszt bylby znacznie wyzszy jezeli chciec to dobrze ukryc - wiec wole zamontowac sam.

0
  • #10 02 Wrz 2007 17:45
    mr-perch
    Poziom 28  

"Stać na wóz, nie stać na bat" . Nie zrozumiałeś mojego poprzedniego postu.
    Skoro sam zrobisz to lepiej, to po co zwracasz się do nas o porady?

0