Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamerka obrotowa ze zbliżeniem

tomhub 30 Aug 2007 22:54 2655 6
Optex
    tomhub
    Level 19  
    Witam.Mam za zadanie zrobić monitoring terenu Przez kamerki zewnętrzne.Oczywiscie zastosował bym kamerki,rejestrator cyfrowy,ruter z dyndns żeby mozna było podgladac w necie.Problem moj polega na tym iz jedna z kamer ma być obrotowa i z zoomem.Jaka byście polecili kamerkę i co by tym sterowało,czy trzeba jeszcze dokupic jakiś pulpit sterowniczy(jaki polecacie)i czy da rade włączyć to w układ rejestratora?I jeszcze jedna niewiadoma.Czy podglad z tych kamer w necie zrealizuje majac łącze bezprzewodowe?(to znaczy internet jest pobierany z radiówki w okolicy,oferowany przez jakaś tam sieć) i czy przez siec jeżeli jest taka możliwość bedę mógł sterować zoomem tej kamery i obracać ja?
  • Optex
    adamjur1
    Level 41  
    Zainteresuj się ofertą Siemens-a np Sistore - można się bawic ruchoną kamerą przez sieć.
    Sieć przez którą udostępnisz ten układmusi mieć dość duży sygnal wychodzący - ADSL-e się do tego mało nadają, są głównie do ściągania danych
    Inna sprawa to cena tych urządzeń - za jedną pensję tego nie zmontujesz........

http://www.factor.pl/show_cat.php?catid=3&subcat=10&show=SIEMENS
    Pozdr.J.
  • Optex
    tomhub
    Level 19  
    Facet ma spora pensyjke chyba.Looknę.
    Czaruncio
    Level 15  
    Ja robię rejestratory na bazie PC sterowanie obrotówkami mam kompie .
    Tanio i dobrze wychodzi na kartach DVR finmy Novus w komplecie jest konwenter rs 232 na 485 i 422 . Obsługuje prawie wszystkie protokoły sterowania kamer .
    Gotowy rejestrator 200 lub 400kl/s kosztuje duzo więcej .
    Widziałem w ofercie Volty tanii rejestrator Optivy ze sterownikiem w komplecie ale on obsuguje tylko kamery swojej produkcji i chyba JVC
    jpl
    Level 34  
    hmm po pierwsze... spraw lacza... niestety radiowki maja to do siebie ze nie maja zbyt szybkich tzw pingow, i dlatego te lacza nie sa najlepszym rozwiazaniem pod CCTV. Oczywiscie bedziesz mogl sterowac kamerami (laczac sie z rejestratorem, ktory steruje kamerami), ale predkosc napewno nie bedzie porazajaca (2-3 kl/s).

Co do kamery, to musisz pamietac ze kamera obrotowa IP kosztuje dosyc duzo pieniedzy i moze nie w tym kierunku droga? Ja bym polecal rejestrator ktory ma sterowac ta kamera np przez RS485. A oczywiscie ty mozesz sterowac ruchami kamery przez rejestrator. I to samo poprzez insternet -> laczysz sie przez internet z rejestratorem i sterujesz kamerami. Ja tutaj bym polecal rejestratory DynaColor. Znajdziesz na www.gv.com.pl. Od ostatniego upgrade'u firmware'u sterowanie przez internet oraz podglad chodza bardzo sprawnie.

Niestety musisz nadal pamietac ze w przypadku radiowki mozesz miec dosyc duze opoznienia w wysylaniu komend sterowania..... w DynaColorze o tyle jest dobrze ze mozesz sobie ustawic o ile kamera ma sie przesunac w przypadku nacisniecia przycisku... to bardzo poprawia sterowanie kamerami jezeli sa wolne lacza IP.

CO do koamery to oczywiscie polecaly bym DH801 - 35X zoom optyczny, stabilizacja obrazu i WDR. To jest droga opcja, a tansze?? hmmm to juz twoj wybor :)