Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia 6820a - ładowarka nie ładuje telefonu

mateusz16-17 31 Aug 2007 16:45 1433 7
    mateusz16-17
    Level 17  
    Po podłączeniu ładowarki wogule nie ładuje telefonu zmieżyłem napiecie na na stykach do bateri i jest 0.40V. Czemu jest takie niskie??

Dodano po 1 [godziny] 16 [minuty]:

Mierzyłem troche miernikiem i na elemencie który jest podpisany 447 MUG z prawej strony jest napiecie około 6V a zlewej jest 0V i lewa strona jest bespośrednio połączona z złączem dodatnim w stykach do bateri dodam że ten element znajduje sie przy wejsciu do ładowania i jest czarny... Czy przez to sie nie ładuje ??
    Jacek Eltronix
    Level 20  
    Sprawdz bezpiecznik-to ten element smd,na ktorego obudowie jest literka "k".
    Pozdrawiam
    mateusz16-17
    Level 17  
    sprawdziłem jest dobry ...
    adaminek18
    Level 18  
    Zanim jeszcze zabierzesz się, za "grzebanie" na płytce fonu :) Spróbuj baterię podłączyć pod zasilacz stabilizowany zachowując odpowiednią polaryzację oczywiście. Pewnie telefon dłuższy czas leżał nieużywany, napięcie mogło tak spaść.
    Sam miałem nie raz taką sytuację : ) Na zasilaczu ustaw ok 3,8V i trzymaj tak przewody od zasilacza przez ok. 10 min, po czym sprawdź miernikiem napięcie baterii. Jeśli się podniosło do ok. 3,5V, włóż do tel i spróbuj odpalić. Jeśli nie podniesie się napięcie po serii takich ładowań na krótko, spróbuj włożyć dobrą barterię :) Choć sam już powinieneś tak zrobić dawno, moje GG. 11633702
    mateusz16-17
    Level 17  
    tu nie chodzi o baterie tylko o telefon na stykach co idą do bateri napiecie jest zamiast około 3.8V 0.4V
    mateusz16-17
    Level 17  
    Jeżeli ma ktoś schemat do tego modelu to bym prosiło o udostępnienie...
    MDP84
    Level 14  
    zawsze jest wyście troche ekstremalne którego za bardzo nie polecam. Mozesz obciąć kable od ładowarki nokii i ładować baterie na krótko. Mój znajomy ładował tak telefon okolo rok czasu i caly czas mu działał :)
    mateusz16-17
    Level 17  
    telefon sprzedany wiedz temat juz nie aktualny ...