Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofony bezprzewodowe

31 Sie 2007 15:36 5882 16
  • Poziom 16  
    Witam!!

Poszukuję mikrofonów bezprzewodowych 2-kanałowych (lub więcej) do pracy na "zewnątrz" (tzn: łącznie z odbiornikiem) o w miarę przyzwoitych parametrach (obsługa grup pielgrzymkowych itp.)

Niestety, ale jakoś nie udaje mi się namierzyć nic takiego (cena też gra rolę).

Coś takiego jak tutaj:
    http://www.elektryczek.info/product_info.php/cPath/23/products_id/1009

ale w przenośnej obudowie.

Może ktoś może wspomóc mnie jakimś linkiem (najchętniej na pasmo 400/800MHz).

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    maryann napisał:
    Tam w środku jest proste zasilanie i wystarczy doprowadzić DC 12V i gra. Rozważ ETP757. Na giełdzie bywały poniżej 400,- PLN. http://www.alphard.pl/product/245/39

No, to już jest jakaś informacja. Ale tu jeszcze chodzi też o coś innego, a mianowicie o wagę takiego odbiornika. To trzeba nieść na plecach przez cały dzień wiec to jest jeden z kluczowych parametrów.

Już miałem pomysł, aby po prostu przełożyć całość do innej mniejszej obudowy razem ze wzmacniaczem, ale jakby się coś znalazło dedykowanego to by było lepiej. W tej chwili mam 4-kanałowy w obudowie 19", ale wszystko razem jest takie ciężkie, że po godzinie niesienia ma się już dość ;-(.
  • Poziom 29  
    z tanich bezprzewodówek polecam sekaku i lekkie i niezawodne, zasilanie 12V -łatwe do zastapienia akumulatorem
    jest nieco droższse od alpharda ale praktycznie bezawaryjne i brzmi podobnie do mikrofonu ;)
  • Poziom 13  
    Pomijając wagę, bo szczerze mówiąc nigdy nie nosiłem takiego alpharda:) to dźwięk z niego do słowa mówionego jest dobry, w tym przedziale cenowym to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie.

ew. możesz polecieć na shure mają taki zestawik dwa miki plus odbiornik na zasilacz, mała plastikowa obudowa, modelu nie pamiętam, mogę Ci podać w poniedziałek wieczorem, wtedy to jakość wyczynowa ale i cena wysoka.

Możesz jeszcze polecieć w totalną taniochę, jakąś nieznaną firmę, dwa mikrofony plus odbiornik w plastikowej lekkiej i małej obudowie za chyba niecałe 200zł tylko musisz liczyć się z większą awaryjnością sprzętu.

A odnośnie tego przekładania do innej obudowy to bym nie ryzykował, źle ekranowanie zrobisz(zapewne w środku są jakieś specjalnie ekranowane elementy) i będzie kicha.

Pozdrawiam.
    Michał M.
  • Poziom 37  
    Znów będę rozbierał Alpharda- w środku jest moduł chyba nie większy niż 15x20cm. Anteny- kawałek kabelka. Potencjometry, wskaźniki(4led), włącznik można przenieść lub w ogóle wyrzucić i zostanie parę deko bez obudowy. Dla jednych zastosowań problem, dla innych nie.
  • Poziom 16  
    michalxb napisał:
    Pomijając wagę, bo szczerze mówiąc nigdy nie nosiłem takiego alpharda:) to dźwięk z niego do słowa mówionego jest dobry, w tym przedziale cenowym to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie.

Ja nosiłem ;-) Po 1.5h ma się dość, zwłaszcza jak jest jeszcze wzmacniacz + akumulator żelowy 7Ah, to jest co nieść.
    michalxb napisał:

ew. możesz polecieć na shure mają taki zestawik dwa miki plus odbiornik na zasilacz, mała plastikowa obudowa, modelu nie pamiętam, mogę Ci podać w poniedziałek wieczorem, wtedy to jakość wyczynowa ale i cena wysoka.

Chętnie zobaczę.
    michalxb napisał:

Możesz jeszcze polecieć w totalną taniochę, jakąś nieznaną firmę, dwa mikrofony plus odbiornik w plastikowej lekkiej i małej obudowie za chyba niecałe 200zł tylko musisz liczyć się z większą awaryjnością sprzętu.

Tego nie zaryzykuję. To musi być niezawodne, bo nie będę jeszcze dodatkowo taszczył warsztatu ze sobą.

michalxb napisał:

A odnośnie tego przekładania do innej obudowy to bym nie ryzykował, źle ekranowanie zrobisz(zapewne w środku są jakieś specjalnie ekranowane elementy) i będzie kicha.
    Michał M.

Jestem akurat na etapie robienia nowego wzmacniacza i chciałbym to wszystko wsadzić w jedną skrzynkę. Mam już dość tej plątaniny kabli po drodze. Z ekranowaniem nie ma problemu. Co nieco znam się na tym ;-)

Teraz to wygląda tak:
    http://14.ppt.lap.pl/2007/target147.html

Dodano po 1 [minuty]:

maryann napisał:
    Znów będę rozbierał Alpharda- w środku jest moduł chyba nie większy niż 15x20cm. Anteny- kawałek kabelka. Potencjometry, wskaźniki(4led), włącznik można przenieść lub w ogóle wyrzucić i zostanie parę deko bez obudowy. Dla jednych zastosowań problem, dla innych nie.

A można prosić o jakieś zdjęcia wnętrza?
  • Poziom 37  
    Zdjęcia?... może i tak, tylko nie na jednej nodze; za kilka dni. A do zestawów przenośnych(choć nie popieram pielgrzymek) to już robiono taki numer. Cały tuner mieścił się w kolumnie głośnikowej(obok wzmacniacza, akumulatora i wskaźników) i połączone to kablem wielożyłowym z konsolką miksującą wyposażoną w odtwarzacz MP3.
    Co ma nie działć, przecież to zwykłe radio FM tylko na inną częstotliwość.
  • Poziom 16  
    maryann napisał:
    Zdjęcia?... może i tak, tylko nie na jednej nodze;

Nie spieszy się, poczekam.
  • Poziom 28  
    tego alpharda przerabiałem i powiem szczerz jakość materiału na mikrofonie beznadziejna
    jakoś dźwięki też nie z byt ale jak to ma być do pielgrzymek to będzie ok (szczekaczki też jakością nie grzeszą)
  • Poziom 10  
    Serdecznie pozdrawiam.

Składam także coś dla pielgrzymki i mam pytanie jak rozwiązałeś kwestię zasilania (baterie) i ile wytrzymują pracy??

Do obsługi mojej grupy potrzebuje zestaw bezprzewodowy 2 mikrofony oraz jeszcze na gitarę i jakieś zapasowe więc muszę mieć dodatkowo mikser. Chcemy zrobić jakiś wózek na którym będzie cały sprzęt a noszone będą same tuby. Problem mam tylko czy będzie to działać więc liczę na pomoc jeśli jest to możliwe. Jak co to całą problematykę opisałem tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4275451#4275451

Do budowy chce użyć mikrofonów bezprzewodowych LeSon-902 oraz miksera by mieć dodatkowe wejścia XENYX 502. Jako głośniki chce użyć http://bolek.allegro.pl/item242475486_megafon_tuba_horn_glosnik_25w_10_nowy.html lub coś podobnego.
    Problem mam jeszcze z zasilaniem ponieważ musi to wszystko działać przez ok. 12 godzin oraz mieć możliwość ładowania. Myślałem o jakimś akumulatorze który będzie siedział w wózku ze sprzętem.

Jak co to poprawcie mnie jeśli się mylę nie znam się za dobrze na nagłośnieniu.
  • Poziom 32  
    1) Trochę nie rozumiem idei "wózka". Zakładam, że to ma grac w trakcie pielgrzymki, a nie tylko na postojach....

2) Najlepsze zasilanie dla takiego sprzętu to w mojej opinii akumulatory żelowe (takie jak w UPS). Ja wybrałbym pojedyncze zasilanie 12V choćby z uwagi na możliwość zasilenia z gniazdka zapalniczki na postoju (pewnie macie jakiś samochód towarzyszący).

3) Zarówno odbiorniki mikrofonów bezprzewodowych jak i mały mikser da się łatwo zasilić z 12V (mikser trzeba nieco przerobić).

4) Samochodowa mostkowa końcówka mocy powinna wystarczyć do tych tub.

5) Bilans energetyczny - zakładając że średni pobór prądu uda się doprowadzić do 1-2A, potrzebne będą 2-3 akumulatory 5Ah. Im więcej tym w sumie lepiej bo można rozłożyć ciężar i grać na jednym podczas gdy drugi ładuje się w samochodzie przez gniazdo zapalniczki.
  • Poziom 10  
    Cytat:
    1) Trochę nie rozumiem idei "wózka". Zakładam, że to ma grac w trakcie pielgrzymki, a nie tylko na postojach....

Ponieważ lepiej to pchać i ciągnąć przez np 10 km niż nieść na plecach.

Jaką końcówke mocy uzyć ??
  • Poziom 32  
    kflis napisał:
    Ponieważ lepiej to pchać i ciągnąć przez np 10 km niż nieść na plecach. Jaką końcówke mocy uzyć ??

Jeśli na tym wózeczku będzie również "maszt" to IMHO pchanie go nie będzie już takie komfortowe. To będzie dwukołowiec ? Koła rozumiem pompowane ?

A co do końcówki mocy to zrób najpierw prosty test - podłącz te tuby pod wyjście radia samochodowego - jeśli głośność będzie zadowalająca to końcóweczka np. na tanim TDA1554 spełni swoje zadanie.

Co do mikrofonów bezprzewodowych to rozumiem, że chcesz to wszystko zrobić niewielkim kosztem, ale pokazana tu płytka odbiornika nawet nie ma ekranu na głowicy FM ! Radziłbym poszukać nieco lepszego zestawu.
  • Poziom 10  
    Cytat:

Jeśli na tym wózeczku będzie również "maszt" to IMHO pchanie go nie będzie już takie komfortowe. To będzie dwukołowiec ? Koła rozumiem pompowane ?

Jeśli chodzi o maszt z tubami to nie nie będzie przyczepiony do wózka. Tuby będą noszone na specjalnym stelażu podobnym do stelażu starego plecaka turystycznego (takie z rurek alu), a resztę czyli mikser i akumulatory będą pośrodku grupy na wózku. Wózek będzie na pewno chyba 3 kołowy ale to późniejszy etap bo zacznę się tym bawić jak juz będzie sprzęt grał.

Cytat:

A co do końcówki mocy to zrób najpierw prosty test - podłącz te tuby pod wyjście radia samochodowego - jeśli głośność będzie zadowalająca to końcóweczka np. na tanim TDA1554 spełni swoje zadanie.

Ok sprawdzę i dam znać.

Cytat:

Co do mikrofonów bezprzewodowych to rozumiem, że chcesz to wszystko zrobić niewielkim kosztem, ale pokazana tu płytka odbiornika nawet nie ma ekranu na głowicy FM ! Radziłbym poszukać nieco lepszego zestawu

hmmm... na tej fotce to nie dla mnie ale tak właściwie dla autora tematu. Ja założyłem podobny ale jeden z użytkowników podał mi ten temat gdyż tu się coś dzieje i ludzie odpisują. Jak pisałem myśle o zestawie:

mikrofonów bezprzewodowych LeSon-902 oraz miksera by mieć dodatkowe wejścia XENYX 502 oraz tuby takie jak wyżej napisałem. Chce to zrobić także tanim kosztem bo sponsora nie mamy a sam wyłożyłem 500zł i 100zł dostałem od ludzi mam nadzieje że następne spotkanie będzie bardziej owocne. Nasze nagłośnienie jak do tej pory było fatalne wiec to mam nadzieje będzie o niebo lepsze.
  • Poziom 16  
    kflis napisał:
    Serdecznie pozdrawiam.

Składam także coś dla pielgrzymki i mam pytanie jak rozwiązałeś kwestię zasilania (baterie) i ile wytrzymują pracy??

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4275451#4275451

Do budowy chce użyć mikrofonów bezprzewodowych LeSon-902 oraz miksera by mieć dodatkowe wejścia XENYX 502. Jako głośniki chce użyć http://bolek.allegro.pl/item242475486_megafon_tuba_horn_glosnik_25w_10_nowy.html lub coś podobnego.
    Problem mam jeszcze z zasilaniem ponieważ musi to wszystko działać przez ok. 12 godzin oraz mieć możliwość ładowania. Myślałem o jakimś akumulatorze który będzie siedział w wózku ze sprzętem.

Jak co to poprawcie mnie jeśli się mylę nie znam się za dobrze na nagłośnieniu.

No proszę, w końcu jakaś bratnia dusza ;-)

Ja już zrobiłem do tej pory na przestrzeni 10 lat dwa typy wzmacniaczy, teraz będę robił trzeci ;-) Trzeba iść z postępem...

U mnie w końcówce chodzi 2xTDA1553Q z czego wykorzystuję 3 kanały (4-ty w zapasie). Całość jest zasilana z akumulatora 12V 7Ah (taki od UPS'a). Oczywiście tych akumulatorów mam kilka na wymianę. Przeważnie na cały dzień wystarczają mi 2 akumulatory. W dniu w którym do przejścia jest ok. 42km to już trzeba się ku wieczorowi posiłkować trzecim. Ładuję oczywiście wszystkie w nocy (mam 3 ładowarki). Akumulatorów oczywiście mam więcej niż 3 bo jak wiadomo licho nie śpi ;-)
    Prócz tego z akumulatora cały czas idzie zasilanie na bezprzewodowe, które biorą non stop 150mA.

Tuby mam takie zwykłe 8ohm 30W po dwie połączone równolegle na każdym stelażu.

Co do mikrofonów to się nie wypowiadam, gdyż sam jestem na etapie poszukiwań jak wiadomo.

Jakby co to pisz na maila do mnie. Zrobiłem już tych wzmacniaczy pewnie z 10 sztuk i jak do tej pory (odpukać), wszystkie chodzą.

Dodano po 13 [minuty]:

maryann napisał:
    Moduł w odbiorniku Alphard ETP238 (w 757 jest tej samej wielkości).

Dzięki za to zdjęcie. Widok środka nie napawa optymizmem (pachnie chińszczyzną).

Dodano po 24 [minuty]:

kflis napisał:

[...]
    Do obsługi mojej grupy potrzebuje zestaw bezprzewodowy 2 mikrofony oraz jeszcze na gitarę i jakieś zapasowe więc muszę mieć dodatkowo mikser. Chcemy zrobić jakiś wózek na którym będzie cały sprzęt a noszone będą same tuby. Problem mam tylko czy będzie to działać więc
    [...]
    akumulatorze który będzie siedział w wózku ze sprzętem.

Ech, widziałem w tym roku jak jedna grupa szła z panelem słonecznym ;-), żałuję że zdjęcia nie zrobiłem. Tyle tylko, że po co? Jedna rzecz więcej, która może się zepsuć, a to musi być niezawodne bo w trasie możliwości są ograniczone. Pamiętam, że jak grupa z moim wzmacniaczem poszła pierwszy raz, to ze strachu, że się coś może zepsuć wziąłem oscyloskop do sanitarki (na wszelki wypadek). W każdym razie zawsze biorę na trasę 3 wzmacniacze i w razie czego po prostu się wymienia, a kombinuje dopiero na noclegu z naprawą. Jedyne awarie jakie mi się do tej pory przytrafiły to urwany kabel i zalany wzmacniacz podczas deszczu.

Parę lat temu też widziałem jak w jednej grupie mieli wózek, na którym ciągnęli akumulator samochodowy do zasilania, ale już ich ostatnio nie widziałem, więc być może pomysł się nie sprawdził i zrezygnowali. Dużo zależy od tego jak liczna jest grupa i jak często można zmieniać noszących.

Nie rozumiem tylko kwestii tego miksera. 2x mikrofon + gitara (na kablu?)

Dodano po 7 [minuty]:

kflis napisał:

Jako głośniki chce użyć http://bolek.allegro.pl/item242475486_megafon_tuba_horn_glosnik_25w_10_nowy.html lub coś podobnego.
    nagłośnieniu.

Nawet się nie zarażaj tymi głośnikami. Mają pasmo 5kHz, dźwięk będzie jak z telefonu.