Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vermona regent 1060. Nie działa żadne wejście mikrofonowe. Od czego zacząć?

sSmall 31 Aug 2007 18:13 2123 9
    sSmall
    Level 20  
    Witam
    Przyniesiono mi ten wzmacniacz do naprawy, powiedziano mi, ze nie działa żadne wejście mikrofonowe tylko słychać trzask w kolumnach jak podłącza się go do sieci.
    Po prostu nie wiem od czego zacząć, prosze o pomoc.
    adamjur1
    Level 41  
    Może być wiele przyczyn - od wypięcia się modułu z gniezdnika po spalenie bezpieczników lub końcówki mocy.....
    Jeżeli nie masz schematu mogę Ci podesłać od 660 ( mniejszy model a w opisie jest uwaga o 1060 czyli że są bardzo podobne) schematy i opis niestety po niemiecku- na stronie vermona.de jest obecnie przebudowa cześci serwisowej i nic innego nie można ściągnąc.
    Plik ma w formie spakowanej ponad 5 mega więc mogę Ci gowysłaćna maila.
    Pozdr.J.
    sSmall
    Level 20  
    Witam doszedłem do wniosku ze padł jeden tranzystor końcowy KD503 chce wpakować tam jakiś zamiennik tylko, jaki?? Zapodziałem gdzieś katalog:(
    User removed account
    User removed account  
    sSmall
    Level 20  
    witam wiadomo ze wymienię dwa bo jeśli jeden jest inny to po prostu one nie pracują jak powinny wydzielają za dużo ciepła i po czasie ulegają zniszczeniu są tylko dwa tranzystory końcowe które są przykręcone do radiatora
    User removed account
    User removed account  
    sSmall
    Level 20  
    tak sprawdziłem był uszkodzony jeden DB139 znajduje się on na płycie końcówki od strony trafa jest pierwszy

no ale nadal nic się nie zmieniło czy ktoś może mi pomóc podpowiedzieć co może być trafione
    User removed account
    User removed account  
    sSmall
    Level 20  
    siema już sprawdziłem był jeden uszkodzony tranzystor
    User removed account
    User removed account