Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio nietypowe i kostka ISO

31 Sie 2007 22:55 43250 9
  • Poziom 11  
    Otóż zakupiłem sobie radio nietypowe tzw NO NAME

Nie dostałem do niego niestety kostki ISO. W sklepie elektronicznym zakupiłem kostkę ale nie pasuje ustawienie kabli. Trzeba połączyć inaczej. Otóż że całkowicie się nie tym nie znam nie mogę sobie poradzić. Czy możecie mi napisać kabel po kabelku (kolor po kolorze) jak połączyć mam ??? Co z czym i do czego ???

Kostka ISO (jaką kupiłem aby wejście pasowało)
    Pierwszy rząd: 1.Zielony - (LR) 2. Fioletowy - (RR) 3. Czarny 4. Żółty +12 5. Pomarańczowy (podświetlenie) 6. Szary - (RF) 7. Biały - (LF)
    Drugi rząd: 1.Zielony + (LR) 2. Fioletowy + (RR) 3. Czarny 4. Czerwony +12 5. Niebieski (antena) 6. Szary + (RF) 7. Biały + (LF)

Opis z instrukcji od radia w załączniku
  • Poziom 11  
    vcc napisał:
    Odwiedzałeś stronę
    http://www.studio24.prv.pl/

Stronę znam ale i tak dużo mi to nie mówi. Nie znam się na schematach podłączeń
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Wrzuć zdjęcie kostki którą posiadasz to powiem ci jak połączyć przewody.
  • Poziom 43  
    Kolory są oczywiste dla wprawnego w tym temacie elektronika ale jest tu pułapka, skoro kostka nie jest od tego dokładnie radia to to że pasuje mechanicznie nie znaczy że musi mieć dokładnie te same sygnały co kupiona kostka. A pomyłka w podłączeniu z reguły kończy się uszkodzeniem radia. To nie jest kostka standardu ISO gdzie kolory prawie zawsze są takie same i sygnały w tych samych miejscach. Więc bardzo ważna rada, niech to sprawdzi ktoś kto dobrze zna radia, czy te kolory pasują do tego jak mają być do tego radia. Jeszcze raz powtarzam, bezmyślne podłączenie tego do auta może poważnie się skończyć a szkoda radia i auta. A jak już ktoś to sprawdzi to lepiej żeby też podłączył skoro sam nie rozumiesz opisów. Nawet poprawne podłączenie radia ale partacko wykonanem (np. izolowanie taśmę izolacyjną która pod wpływem temperatury sama się rozkleja) może spowodować pożar w aucie.

SławeK
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Rozpiska przewodów w kostce radia patrząc od tyłu (ząbek kostki u góry).
    1 rząd od lewej: różowy, czerwony, siwy, zielony, biały, fioletowy, żółty.
    2 rząd: brązowy, niebieski, siwy-czarny, zielony-czarny, biały-czarny, fioletowy-czarny, czarny.
    Sugerowałem się zdjęciami ściągniętych kostek z aukcji alledrogo.

Pozdrawiam vcc.
  • Poziom 11  
    Wielkie uznanie i podziękowanie dla vcc. W/g jego schematu wszystko pięknie działa :D Teraz mam jeden jedyny problem bo jak zapalam światła to ekran wychodzi z teledysku lub innego ekranu i pojawia się niebieskie tło i napis Waring w prawym górnym rogu. Bez świateł piękne wszystko śmiga. Odłączyłem niebieski kabel odpowiedzialny za podświetlanie ale dalej to samo :(
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Sprawdź czy dobrze podłączyłeś przewody od zasilania (masę i obydwa plusy) a przewód niebieski jest do elektrycznej anteny ew do podłączenia REM wzmacniacza.
  • Poziom 11  
    Wystarczyło przeciąć kabelek od podświetlenia i wszystko ładnie gra i huczy :) Temat do zamknięcia :D A swoją drogą radio ładnie gra... :D