Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomiar sygnalu satelitarnego

31 Sie 2007 23:05 1980 8
  • Poziom 1  
    Prosze o rade czy mozna ustawic antene satelitarna wykorzystujac warsztatowy miernik elektroniczny z pomiarem czestotliwosci ? z tego co wiem profesjonalne mierniki sa dosyc drogie PORADZCIE.
  • Poziom 20  
    Nie dawno był podobny post .. ale tam ktoś próbował wykorzystać Amperomierz w innym przypadku Oscyloskop..
    26zł to dużo ?
    Zawszwe mozesz ustawić na analogowy Tuner SAT gorzej na Cyfrowy ale też można.( osobiście całą orbitę na cyfrowy ustawiam )
    Pozdrawiam !
  • Specjalista elektryk
    Do precyzyjnego ustawienia anteny wystarczy jakikolwiek tuner cyfrowy, który wskazuje poziom sygnału i jego jakość.
    Gdy osiągniemy maksimum, warto jeszcze przysłonić czymś konwerter (kawałek plastyku itp, aż sygn się trochę obniży, i wtedy ustawić jak najwięcej.
  • Poziom 18  
    Witam!
    Panowie, kto chce wciagać na dachy tunery i ustawiać w/g nich sygnał kiedy mają dużą bezwładność, teraz są na rynku taniutkie mierniki poziomu satelitarnego, analogowe, tanie , dokładne i wygodne w użyciu za mniej niż 50 zł. Jest ich pełno w internecie i sklepach RTV.
    Pozdrawiam,
    Gienek.
  • Specjalista elektryk
    Oczywiście, sat findery są tanie i nwet wygodne.
    Co do opóźnień w tunerach cyfrowych, to wg. mnie bajka. W moim Fergusonie opóźnienie wynosi około 0,5 sekundy, a nawet mniej. To aż tak dużo?
  • Poziom 34  
    adrena napisał:
    Nie dawno był podobny post .. ale tam ktoś próbował wykorzystać Amperomierz w innym przypadku Oscyloskop..
    26zł to dużo ?
    Zawszwe mozesz ustawić na analogowy Tuner SAT gorzej na Cyfrowy ale też można.( osobiście całą orbitę na cyfrowy ustawiam )
    Pozdrawiam !

Posiadam Fergusona AF-3018 SE i antenę offsetową 90 cm z zezem, ale zamierzam zostawić tylko jeden konwerter, bo chcę kupić obrotnicę Moteck SG-2100. Dlatego chcę zapytać ile satelitów uda mi się odebrań przy takiej średnicy czaszy i jakie to będą pozycje? Mieszkam w Białymstoku.
  • Poziom 20  
    Ściągnij sobie setting dla Ferdka który będzie miał All_Obrit w nazwie to zobaczysz co można oglądać .
    Niestety nie mogę powiedzieć jak to sie ma do Twojego miejsca zamieszkania w stosunku do " 90 "
    Ja na zachodzie Polski na " 90 " odbieram wszystko co podobny setting dla dBox2-a zawiera. Pozdrawiam !
  • Poziom 34  
    Jeśli możesz to wymień satelity, które Ci "działają" na antenie 90 cm.