Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak skonfigurować WLAN, aby mieć internet?

enteri 01 Wrz 2007 01:09 4625 5
 • #1 01 Wrz 2007 01:09
  enteri
  Poziom 2  

  witam, kiedyś miałem neo, obecnie netię 1M przez ADSL, posiadam router, jeden komputer podłączony kablem do routera, jeden przez adapter WiFi dołączony przez tpsa razem z programem. Na obu internet chodzi bez zarzutu przy automatycznym przypisywaniu IP.
  Do tej sieci domowej chciałem dołączyć laptopa z wbudowaną kartą Wlan, zainstalowałem program, ale nie potrafię tego poprawnie skonfigurować. Sieć jest niezabezpieczona, tylko przez SSID, karta WLAN wykrywa sieć, lecz nie potrafi się z nią połączyć przy automatycznym IP. Po ręcznym ustawieniu IP łączy się, lecz nie mam internetu, a na tym mi zależy najbardziej.
  Proszę o pomoc, pewnie zawarłem w poście zbyt mało danych, lecz chętnie wyklaruję wątpliwości, także sprzętowe, jeśli to jest istotne.
  Będę wdzięczny, jeśli ktoś zechce podzielić się wiedzą.

  0 5
 • #2 01 Wrz 2007 02:51
  zdzich.666
  Poziom 13  

  - myślę że możesz mieć jakąś filtrację mac'ów na tym routerze ustawioną
  albo po prostu musisz dodać mac'a laptopa do routera i przypisać mu adres ip
  - opisz coś więcej ... jaki router, jakie masz adresy na kompach na których działa net?

  Pozdrawiam

  0
 • #3 01 Wrz 2007 08:15
  paawel
  Poziom 21  

  Troche zamotałeś w tym poście bo piszsz że "nie potrafi się z nią połączyć przy automatycznym IP" -- domyślam się że laptop jednak łączy się z WiFi ale ma problem z pobraniem prawidłowego adresu IP (dość często winda robi takie numery)
  Podglądnij w czasie połączenia jakie IP dostał ten komputer który połączył się poprzez WiFi(dostał IP automatycznie od rutera).
  Wyłącz ten komp stacjonarny i takie same IP ustaw na laptopie i połącz z siecią WiFi.
  Powinien wystartować.

  0
 • #4 01 Wrz 2007 16:04
  enteri
  Poziom 2  

  dziękuje za odzew, faktycznie karta wlan łączy się z siecią, lecz nie otrzymuje od routera ip. Próbowałem różnych ustawień, stałego i zmiennego ip, lecz nic nie działa. Przy stałym ip działa tylko sieć domowa i mogę jedynie przeglądać pliki na innych komputerach.
  Natomiast gdy zainstalowałem adapter usb połączenie załapało od razu i nie było z nim żadnych problemów.
  Mam router Sagem F@st 1400, SSID niekodowane, żadnych zabezpieczeń typu WEP (nie potrzebuję, mieszkam w domku na odludziu). zainstalowałem najnowsze oprogramowanie do karty i nic, nie wiem co się dzieje, dlaczego gdy łączę się z tą samą siecią, z tymi samymi ustawieniami przez USB otrzymuje ip, a przez kartę wlan tego ip nie dostaję?

  0
 • #5 01 Wrz 2007 20:30
  paawel
  Poziom 21  

  Czy pracownik netii konfigurował Ci ten ruter przy uruchomieniu usługi ?

  0
 • #6 01 Wrz 2007 21:40
  enteri
  Poziom 2  

  nie, router był skonfigurowany od czasów neostrady, po przejściu na netię tylko samodzielnie zmieniłem login i hasło dostępowe i wszystko bez problemu działało. Nie wiem, kto pierwotnie konfigurował router, prawdopodobnie działa na ustawieniach podstawowych.

  0