Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Game port na viste

01 Sep 2007 01:11 1238 4
  • Level 10  
    Witam! Ostatnio pożyczyłem od kumpla kierownice genius speed wheel formula i chciałem sobie pograć, jednak nie mam gameportu na płycie i pomyślałem że powinna rozwiązać problem karta dźwiękowa pod PCI. Tak też uczyniłem wziąłem starą poczciwa karte creative'a ct4810 i zainstalowałem sterowniki dla xp (a mam viste). Po zainstalowaniu pisze że wszystko działa poprawnie jednak kierownicy mi nie wykrywa. I nie ma urządzenia żadnego w kontrolerach gier. Niepokoi mnie fakt że gameport jest w menedżerze urządzeń podpisany jako "unsupported game port for creative". Wie ktoś jak temu zaradzić? Vista to dla mnie czarna magia bo nie używam jej. Pozdrawiam
  • Helpful post
    Level 34  
    Jak na razie to wiele rzeczy pod MS Vista nie działa z powodu braku kompatybilnych sterowników. Raczej nie ma się co łudzić, że sytuacja się z dnia na dzień radykalnie poprawi, zwłaszcza jeżeli chodzi o wsparcie (support) dla urządzeń starszego typu, a ten model SB do takich należy - unsupported znaczy nie obsługiwany. Nie wszystkim producentom się chce (lub jest to ekonomicznie nieopłacalne) ich opracowanie pod "wiśta". Zasada jest prosta "chcesz sobie pograć? - kup nowy sprzęt". Obecnie takie i podobne kontrolery gier produkuje się już tylko wyłącznie pod złącze USB (Game Port odszedł śmiercią naturalną, stając się niestety obiektem muzealnym).
    Zmiany systemu operacyjnego na Win XP tylko i wyłącznie dla tej "zachcianki" raczej też bym nie polecał - w końcu Vista to system z przyszłością - a specjaliści z miasta Redmont jak ogólnie wiadomo, może nie są nieomylni, ale swój patent na rację mają :)
  • Level 10  
    Zmiana nie wchodzi w gre, bo ta wiśta swoje kosztowała, a swoją drogą jakbym miał zmieniać to tylko na pingwina :P Ale dzięki za pomoc
  • Level 34  
    A co ma piernik do wiatraka, a Twoja wypowiedź do tematu Sayd15? Jak Kolega jest już taki zapobiegliwy to Win98, Win2000, WinXP również posiadał takie mechanizmy i też to nie tylko w TV podawali :)
    Microsoft przyznał się (co prawda skwapliwie) do tego już bardzo dawno, iż służy to co celów marketingowych na wewnętrzne "potrzeby" firmy.

A propos tematu - przejściówki jak to przejściówki - jest ryzyko, że może nie działać (lub z mojej praktyki) pracować niestabilnie (zrywać połączenie). Zresztą zależy to od konkretnego modelu kontrolera. Jednak cena i "producent nieznany" tego adaptera wymaga ostrożności - jak już to lepiej zainwestować od razu w odpowiedni kontroler.