Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

simson skuter-dusi się ,przerywa - nie ma płynności jazdy.

iwon 01 Wrz 2007 12:54 5320 6
    iwon
    Poziom 2  
    Kupilem niedawno simsona skutera , odpalał i jeżdził bez zarzutu przez 2 tygodnie wlałem paliwo z innej stacji zaczely się problemy,nie chce zapalać(chociaż iskra i świeca wporządku), a jak już zapali to nie może nabrać szybkości i dusi się ,przerywa - nie ma płynności
    jazdy.
    Wyczyściłem nawet rurę wydechową bo już nie wiem co może być?
    Proszę o radę i pomoc co ewentualnie zrobić lub wymienić?
    miszal
    Poziom 19  
    prawdopodobnie nalałeś inną benzyne niż powinna być ;)
    a tak serio to może źle tą beznyne rozrobiłeś, lub miałeś kiepski olej - albo ta benzyna jakas zła jest - np. na wielu stacjach benzyne rozcieńczają wodą itp.
    marcinszczurus
    Poziom 11  
    tak jak kolega misztal powiedzial najpierw wymien bezyne jesli to nie pomoze to nowa swiece to czasem pomaga a jesli to nie pomoze to sprawdz zaplon i gaznik:)
    miszal
    Poziom 19  
    marcinszczurus napisał:
    tak jak kolega misztal powiedzial najpierw wymien bezyne jesli to nie pomoze to nowa swiece to czasem pomaga a jesli to nie pomoze to sprawdz zaplon i gaznik:)

pomyleczka mam pseudo miszal :P:P:P
    iwon
    Poziom 2  
    Zapłon i gażnik wporządku już sprawdzałem.Benzynę też wymieniłem i nic .Co z tego ,że odpala jak nie mogę na nim jeżdzić.Dodaję gazu a tu buuuuu przerywa i nawet nie rusze.Koniec jazdy!
    Jestem początkujący i mało się znam.Będę musiał oddać go chyba do mechanika.
    Pomożcie rozwiązać ten problem -dziękuję.

Dodano po 10 [minuty]:

To tak wygląda jak by mu się zapłon przestawił.NIe mam pojecia jak go ustawić,a być może to zupełnie coś innego .Tylko co?
    Czy ktoś umie na to odpowiedzieć?
    Marcin_com
    Poziom 1  
    A czy założyłeś odpowiednią świece. Bo ja ostatnio miałem w skuterku świece BR8ES i skuter przerywał jak był zimny i jak dawałem więcej gazu zmieniłem tłok bo wydawało mi się że juz nie ma odpowiedniej kompresji. Ta operacja troche pomogła ale dalej przerywał więc zmieniłem świece na BR7HSi wydaje mi sie że teraz jest dobrze ale zeby to sprawdzić w 100% to muszę dotrzeć maszynę:)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto