Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PROBLEM Z APARATEM FOTOGRAFICZNYM CANON A85 [RÓZOWE FOTKI]

parkers 01 Sep 2007 17:49 3128 6
 • #1
  parkers
  Level 10  
  Witam,

  Mój aparat Canon A85, który do tej pory pracował bezawaryjnie, w dniu dzisiejszym zaczął wykonywać "różowe" zdjęcia. Wyświetlacz pracuje prawidłowo, aparat nigdy nie spadł. Wszelkie fotografowane białe powierzchnie są różowe (w słabo oświetlonym pomieszczeniu). Jeśli wykonuję fotki na wolnej przestrzeni (patrz załącznik) - prawie całe zdjęcie jest różowe. Co to może być? CCD, czy coś innego? Ile może kosztować naprawa sprzętu?

  Post był raportowany.
  Nie używaj dużych liter w tytule -- > REGULAMIN pkt 10.9. [hefid]
 • #3
  parkers
  Level 10  
  Wszystkie funkcje typu solaryzacja, etc. są wyłączone. Teraz, gdy w otoczeniu jest półmrok włączyłem aparat - na podglądzie wszystko jest ok. Gdy zrobię element biały jest zamieniany na różowy. Im jaśniejsze otoczenie, tym więcej różowego na fotce.
 • #4
  grubas
  Level 40  
  Uszkodzony masz na 100% przetwornik CCD.
  Typowe objawy takiego uszkodzenia.
  Co do naprawy to nie wiem czy będzie opłacalna.

  Dodano po 3 [minuty]:

  https://self-service.canon-europe.com/pl/pages/

  Dodano po 2 [minuty]:

  To się tyczy Twojego przypadku:
  Ustalono, że w rzadkich przypadkach w niektórych czujnikach CCD stosowanych w aparatach cyfrowych i cyfrowych kamerach wideo firmy Canon występuje problem, który jest przyczyną wykonywania nieprawidłowych zdjęć.

  Przepraszamy za wszelkie związane z tym niedogodności. Firma Canon dokona bezpłatnej naprawy w przypadku występowania błędów spowodowanych tą usterką.

  Firma Canon pragnie poinformować klientów o szczegółach dotyczących tego problemu i o kwestii jego rozwiązania.

  Szczegóły dotyczące problemu:
  W przypadku czujników CCD używanych w określonych produktach potwierdzono, że w bardzo rzadkich przypadkach, w warunkach wysokiej temperatury/wysokiej wilgotności, niektóre wewnętrzne układy elektryczne przestają pracować prawidłowo.

  W przypadku wystąpienia tej usterki sygnał wysyłany z czujnika CCD w trybie fotografowania jest nieprawidłowy. Powoduje to poniższe nieprawidłowości:


  Zdjęcia nie pojawią się.
  Kolory zdjęć są nieprawidłowe.
  Zdjęcia są zniekształcone.
  Symptomy te można sprawdzić na wyświetlaczu LCD.
  Rozwiązanie:
  Uprzejmie prosimy użytkowników, którzy stwierdzili występowanie tych symptomów, o skontaktowanie się z najbliższym Centrum serwisowym firmy Canon.

  W przypadku stwierdzenia nieprawidłowego działania wewnętrznego układu elektrycznego czujnika CCD określone produkty zostaną poddane bezpłatnym naprawom.
 • #5
  parkers
  Level 10  
  Dziękuję. Mało pocieszająca informacja. Jeśli otrzymam informację o kosztach naprawy - zamieszczę ją tutaj. Na razie dziękuję i pozdrawiam
 • #6
  bogusdr
  Level 20  
  Witaj
  Czytaj ze zrozumieniem!!!!!!!!!!
  Przeciez kolega "grubas" napisał Ci wyrażnie , ze te usterki w Canonie" W Warszawie ul. Zytnia robią za DARMOOO
  Pozdrawiam
 • #7
  parkers
  Level 10  
  Ależ czytam! Ten aparat ma prawie trzy lata (a więc dwa lata od momentu zakończenia okresu obow. gwarancji). To zbyt długi okres. Naprawa będzie kosztowała od 100-240 zł (+przesyłka 15 + 15 zł)