Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nawigacja w Renault megane 2002r.

xx737 01 Sep 2007 21:38 7274 6
 • #1
  xx737
  Level 10  
  Mam Renault Megane z 2002r. wersja po liftingu z fabryczną nawigacją. Nie ma w niej mapy Polski. Radio jest firmowy kaseciak renault. Jak wgrać mape Polski do niej? Jestem kompletnie zielony w tym temacie proszę o pomoc.
 • #2
  pawulon10
  Level 12  
  jakies foto lub model
 • Helpful post
  #4
  tomok1
  Level 12  
  Witam,
  najprawdopodobniej jest to system Carminat, do którego jest już dostępna mapa Polski 2007.2 firmowana przez navteq (proponuję wejść na stronę producenta mapy). Zazwyczaj Carminat wyposażony był w pojedynczy czytnik płyt CD ulokowany w przednim schowku. Alternatywne miejsca montażu czytnika to wnęki pod fotelem pasażera lub bagażnik. Carminat nie ma dysku twardego, więc wgranie mapy nie wchodzi w rachubę. Obecność kaseciaka o niczym nie przesądza, gdyż Renault jest znane z tego iż umożliwia wybór systemu audio niezależnie od specyfikacji wyposażenia auta.
 • #5
  xx737
  Level 10  
  Mam jeszcze jedno pytanie. ten czytnik CD to chodzi o zmieniarke renault współpracującą z nawigacją i radiem? Czy to jest oddzielny czytnik do nawigacji?
 • #6
  tomok1
  Level 12  
  Jeżeli na zmieniaczu nie ma logo Carminat, lub na naklejce z boku lub z tyłu urządzenia nie ma napisu navigation, to należy szukać oddzielnego pojedynczego czytnika. W najgorszym wypadku koniecznie będzie śledztwo - czyli poszukiwanie dokąd jest wyprowadzony kabel od wyświetlacza. Jak wygląda napis Carminat można zobaczyć choćby na allegro, gdzie w dziale RTV sprzedawane są m.in. czytniki i radioodtwarzacze nawigacyjne wspomnianego systemu do aut Renault.
 • #7
  Artur.
  Level 11  
  Witam mam taki sam samochodzik też z 2002r. czytnik do płyt w tym modelu jest w bagażniku po lewej stronie w takiej zamykanej wnęce. Aby poprawnie działała ta navka musi mieć płytkę w czytniku. w razie pytań podaje swojego emaila robjan1(malpa)wp.pl