Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żelazko TEFAL Virtuose - nie grzeje ;-(

gzaku 01 Wrz 2007 23:27 7276 6
  • #1 01 Wrz 2007 23:27
    gzaku
    Poziom 9  

cześć.

Po włączeniu do zasilania wszystkie lampki kontrolne się zapalają lecz żelazko nie grzeje.

Rozkręciłem żelazko i przy pomocy miernika elektronicznego zmierzyłem opór grzałki.... niestety jak się obawiałem grzałka nie przewodzi co oznacza, że jest przepalona....

PYTANIE:
    jakie mam wyjścia? z tego co widziałem to grzałka jest zespolona ze stopą, więc wymiana grzałki wiąże sie z wymianą stopy...? pewnie koszt naprawy przekroczy koszt nowego żelazka....

proszę o rady i z góry dziękuję.

0 6
  • #2 02 Wrz 2007 00:08
    elektro-dom
    Poziom 22  

tak jak piszesz kolego...
    Tylko wymiana stopy zespolonej z grzałką cię ratuje, ale koszty duże.
    Kup nowe:)
    Pozdrawiam

0
  • #3 02 Wrz 2007 10:23
    tengu
    Poziom 21  

Zobacz czy przypadkiem nie ma tam bezpiecznikia termicznego. Nie znam tego żelazka, ale zazwyczja takie bezpieczniki występują.

0
  • #4 02 Wrz 2007 20:51
    gzaku
    Poziom 9  

zmierzyłem opór na końcówkach grzałki, myślisz ze gdzieś "po drodze" może być ten bezpiecznik?

0
  • #5 02 Wrz 2007 20:59
    danyx
    Poziom 18  

Jeżeli kolego mierzyłeś na zaciskach grzałki i nie było przejścia to naprawa nie opłacalna, natomiast jeżeli na przewodach to tak jak pisali koledzy wyżej napewno jest zabezpieczenie termiczne (jednorazowe) tzn. gdy zadziała drugi raz się nie włączy. Napisz gdzie dokonałeś pomiaru.

pozdrawiam

0
  • #6 02 Wrz 2007 21:31
    tengu
    Poziom 21  

Na wyprowadzeniach niektórych grzałek jest element, który wygląda jak metalowa rurka zalana z jednej strony i to wlaśnie jest ten bezpiecznik.

0
  • #7 02 Wrz 2007 22:12
    gzaku
    Poziom 9  

hmmmm :?:

Znajdę chwile czasu i rozbiorę żelazko raz jeszcze po czym zrobię zdjęcie i wkleję tutaj :idea:

dzięki za pomoc :D

0