Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buczenie z głośników komputer - wieża

01 Wrz 2007 23:31 1646 6
  • Poziom 13  
    Witam.
    Mam problem z podłączeniem komputera pod wieże, amianowicie jak podłączam komputer pod wieże kabelkiem audio (PC-->AUX) to słychać w głośnikach straszne bucznie. PS: Mam instalacje 2 przewodową i nie miałem zera na kompie, ale mialem wieżę podłączoną i bylo takie brzęczenie(nie takie jak teraz), więc wezwałem znajomego wykwalifikowanego elektryka który założył gniazdko z bolcem zmostkowanym z ZEREM (p. neutralny) i zaczelo w głośnikach o tej pory buczeć strasznie, a co ciekawego jak podłącze głośniczki cretive 2,1 SBS 350 jest wszytko ok. Czego to może być przyczyna. Pozdrawiam i proszę o pomoc.
  • Poziom 15  
    kabel od pc > aux nie jest ekranowany stąd to buczenie
  • Poziom 14  
    Najczęstszą przyczyną buczenia (przydźwięku) jest brak dobrego połączenia mas układów lub duża różnica napięć pomiędzy łączonymi masami - nawet nieuzerowane sprawne układy połączone ze sobą kablem koncentrycznym (ekranowanym) nie powinny mieć dużego przydźwięku. jeżeli komputer i wieża są zasilane z różnych gniazd sieciowych to przełącz je na to samo. Sprawdź kabel audio - w szczególności czy jest przejście na oplocie .
  • Poziom 13  
    miałem podłączoną wieże i PC pod jedną listwe i bylo to samo, kabelek ma przejście na wszystki żyłach (dł 3m i R=6Ohm
  • Warunkowo odblokowany
    Czy wieża jest podłączona do anteny zbiorczej/kablówki? Wówczas jest jednocześnie uziemiona przez masę anteny i przez komputer, co daje petlę masy. Trzeba podłączyć antenę (zarówno żyłę jak i ekran) przez transformator w.cz. lub kondensatory 1nF/1000V.
  • Poziom 13  
    Tak do wieży (segmentowa) do radia idzie kabel antenowy z kablówki, ale jak odłącze kabelek nic się nie dzieje jest tak jak bylo przed odłączeniem kabla antenowego
  • Poziom 14  
    Ja bym spróbował sprawdzić czy na bolcu uziemiającym gniazdka sieciowego nie występuje napięcie. Bardzo ostrożnie ( nie dotykaj rękoma) zmierz miernikiem prądu zmiennego napięcie pomiędzy bolcem a jakimś uziemieniem , może to być instalacja wodociągowa lub CO. Podaj wynik. Możesz mieć skopane zerowanie.