Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

renaul espace radio wyjscie aux

02 Wrz 2007 01:15 6682 7
  • Poziom 10  
    powiatac wszystkich
    mam pytanie czy ktoś podłączał jakieś urządzenie do wyjścia aux w radio w espace 22dt 97 i gdzie go szukać podobno gdzieś w schowku ma być gdzie czasami montowali kasetowca ale nic tam nie widać myślałem podłączyć może jakaś mp3 bo mam zmieniarkę ale nie mam magazynka bylem w serwisie renault i wszyscy zrobili wielkie oczy gdy okazało sie ze nie maja części do tej zmieniarki pionieer cdx-m9100zrn pozdrawiam i dzięki za jakąś pomoc
  • Poziom 2  
    mam ten sam problem i chciałem się dowiedzieć czy udało Ci się uzyskać jakąś odpowiedż, ja również potrzebuję wyjścia aux w moim espace oraz chciałbym podłączyć tubę ale chyba jeszcze nikt taki się nie urodził kto mógłby temu zaradzić.
  • Poziom 43  
    A nie prościej kilka dziur w tłumiku ? Też będzie dudnić tyle że w rytm silnika. A piszę to bo często spotykam na drogach takich szpanerów, miłośników tub i wzmacniaczy, dudnienie słychać nim zobaczy się auto.

A na temat. Co za problem, kupić adapter z wyjścia głośnikowego na liniowe, kilkadziesiąt zł lub kupić taki wzmacniacz do który ma wejście wysokosygnałowe, takie do których podłącza się wyjście głośnikowe radia i wyjście nie jest już potrzebne. Podłączyć się do tylnych głośników. A niech nikt mi tu nie mówi o jakości bo słuchałem już wielu takich instalacji robionych przez profesjonalistów i zdegustowałem się nie raz. Po tym wiem że chodzi o to by z daleka było słychać i ładnie wyglądało by poszpanować przez znajomymi, większość to dudnienie nazywa mylnie basem.

SławeK
  • Poziom 10  
    z tymi wzmacniaczami i tubami to w oryginalnym radiu naprawdę straszna porażka, bylem z tym w serwisie i kolesie nic mądrzejszego nie wymyślili, a do wyjścia aux można podłączyć jedynie oryginalne tape lub zmieniarkę tylko renault do tego modelu po prostu nie ma kabla na takie wyjście ja chciałem zapakować jakieś normalne radio z mp3 i lipa straszna może coś wymyślisz to daj znać powodzenia
  • Poziom 2  
    nie należę do osód które słuchają "dudnienia" chciałbym poprostu poprawić trochę akustykę, prócz tego irytują mnie trochę tego typu zgryźliwości od osoby która mnie nie zna. Nie chciałbym być źle zrozumiany przez kolegę a za poradę serdecznie dziękuję. Info dla cukereczka założyłem zestawik dvd tzn odtwarzacz z ekranem 7 cali jako przesłonę przeciwsłoneczną są dostepne na e-bay koszt około 400zł z przesyłką oraz monitor 15.1 cala, dvd-przesłona ma fają funkcję tzn transmiter wystarczy ustawić odpowiednią częstotliwość w radiu i efekt kina domowego murowany, a tuba przydałaby się dla wzmocnienia efektu. Jakośc dźwięku nie jest co prawda rewelacyjna więc aux przydałby się.
    ps jakbym chciał szpanować to nie jeździłbym grand espacem 2.2 turbo diesel

Dodano po 4 [minuty]:

do cukiereczka; napewno jak coś zdziałam to dam znać, choć nie będzie to łatwe. Zresztą widzę że w serwisie powiedzieli mi to samo co Tobie. Ja też bedę czelać może ktoś to rozgryzie bo ja w elektronice nie czuję się dobrze. Pozdro dla wszystkich
  • Spec od car audio
    Po pierwsze jeżeli AUX to jest wejście a nie wyjście. Po drugie radio jest pod siedzeniem pasażera a nie w schowku. A po trzecie jak już się je wyjmie to widać coś ciekawego - 3 miejsca na złącza cinch opisane jako AUX i SUB. OUT. A w niektórych wersjach są tam zamontowane złącza cinch. Czyli wydaje się, że wszystko jest w zasięgu ręki.
  • Poziom 10  
    witam kolego wyjelem swoje radio na zewnątrz i nie mam zadnego wyjscia na czincze sa tylko oryginalne 3 wtyczki zasilanie, glosniki i pilot pod kierownica + z boku wyjscie na zmieniarke na wywietlacz na desce i nastepne na aux z taka dziwna wtyczka na 13bolcy chyba (nie jestem teraz pewien ile ich bylo dokladnie). a mam tez ten emiter co kolega wczesniej pisal nie wiem jak u ciebie ale u mnie sie to nie sprawdzilo slychac jak bym wlozyl glosnik do sedesu, zatem bylem u znajomego elektronika i obiecal mi za zrobi mi przejsciowke na to wyjscie aux do czincze ale narazie ma problemik ze znalezieniem opisu tego wyjscia, moze macie gdzies taki opis to bede wdzieczny dzieki i pozdrawiam
  • Poziom 2  
    tak się tylko wydaje że jest w zasięgu ręki ale z tego co sie dowiedziałem są dwa typy pioneera a ja chyba do szczęśliwców nie należe więc trafił mi się ten gorszy model, ponadto dziękuję za sprostowanie wyj-wej, dla usprawiedliwienia - pisałem że z elektroniki nie jestem asem. Mam jeszcze pytanko do Kolegi z lublina - czy to Ty masz opracowane schematy podłączeń radyjek samochodowych bo jeśli tak to może espace będzie Twoim następnym wyzwaniem??? Byłbym naprawdę wdzięczny a chyba nie tylko ja bo ten pojazd znajduje coraz więcej nabywców w naszym kraju.