Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra z Italii - niska temperatura.

forestx 02 Wrz 2007 09:29 5501 7
  • #1 02 Wrz 2007 09:29
    forestx
    VIP Zasłużony dla elektroda

Autko przywiozłem z Niemiec, ale do Niemiec trafiło z Italii.
    Podejrzewam (a nawet jestem pewien), że ma termostat na niższą temperaturę. Efekt jest taki, że temperatura cieczy osiąga 87-88 stopni.
    Jaki to ma wpływ na pracę silnika i czy powinienem zmienić termostat?

0 7
  • #2 02 Wrz 2007 10:04
    Qbuś
    Poziom 38  

Zapomniałeś napisać jaki to silnik ? Diesel ? Benzyna ? Czym mierzyłeś temperaturę? W którym miejscu, itp. Wskaźnik temp. na konsoli nie jest miarodajny, ale może też być tak, że ktoś włożył niewłaściwy termostat (lub jest uszkodzony). Bez wyjęcia termostatu nie stwierdzisz w 100% jaka jest przyczyna.

0
  • #3 02 Wrz 2007 17:37
    forestx

Benzyna 1,4.
    Całość zachowuje się prawidłowo - bardzo szybko nawiew jest ciepły, temperatura dochodzi do 87°C i trzyma się na tym poziomie. W korkach, albo w górkach rośnie do ≈97° i włącza się wentylator.
    Pytam raczej ogólnie - jaka jest prawidłowa temperatura cieczy i czy zbyt niska ma wpływ na eksploatacje silnika?

0
  • #4 02 Wrz 2007 17:57
    Qbuś
    Poziom 38  

Około 90 powinna oscylowac na rozgrzanym silniku, nie powinna przekraczać 110.U ciebie jest chyba O.K.

0
  • #5 06 Gru 2007 16:41
    karola44-81
    Poziom 27  

Jak pare latek temu wozilem sie jeszcze omega A 2,3D i padl termostat w drodze to poszedlem do sklepu i akurat do omegi nie mieli.
    Ale mieli do Passata. Numer katalogowy identyczny jedynie temperatura sie roznil. Oryginalny w omedze mial 92 stopnie, passat chodzi na 87stopni.
    Jako ze to bylo pozna wiosna wzialem ten od passata bo co mialem zrobic. Mialo byc na lato i temp otoczenia ok 30stopni :) ale zostalo tak juz na kilka nastepnych latek.
    Dla przykladu teraz mam astre 1,7D i wedlog wskaznika pracuje na ok 85st. a wentylator startuje jak wskaznik pokazuje 90stopni.
    Ogolnie to benzyniaki Oplowskie pracuja ok 85-92stopni. Diesle moga miec mniej. Diesel ni elubi wysokiej temp. Moja astra powyzej ok 88stopni pracuje juz znacznie ciszej i jakby miala wolniejsze obroty jalowe.
    Mysle ze roznica jak piszesz kilku stipni ni ezrobi roznicy. Np w lecie jak sie termostat otwiera chwile wczesniuej to mysle nawet lepiej, natomiast w zimie moze to troszeczke zmniejszyc wydajnosc ogrzewania.

0
  • #6 09 Gru 2007 18:21
    !katun!
    Poziom 22  

Cytat:
    Ogolnie to benzyniaki Oplowskie pracuja ok 85-92stopni.
    Mam omegę 3litry benzyna, temperatura oscyluje podczas normalnej pracy w granicach 95-98 stopni.

0
  • #7 12 Gru 2007 22:53
    tranzystorpnp
    Poziom 10  

karola44-81 napisał:
    Diesel ni elubi wysokiej temp. .

wedlug mnie to wlasnie benzynowy silnik "nie lubi" wysokiej temperatury, nie spotkalem jeszce silnika benzynowego gdzie są utrudnione warunki pracy : raczej wszytkie samochody ciezarowe , traktory rolnicze itp są wyposazone w silnik diesla,

0
  • #8 24 Mar 2011 18:16
    forestx

Miałem rację - termostaty różnią się w zależności od położenia kraju w którem autko jeździ - teraz mam ≈90°C.
    Zamykam.

0