Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak zasilic ledy z kabla glosnikowego

02 Wrz 2007 17:52 1329 15
  • Poziom 14  
    Witam. Mam do was pytanko. Wiem juz jak zrobic neonki. Mam subwoofer. Chcialem sobie oswietlic glosnik dwoma takimi neonkami. I tutaj moje pytanie: jak "ukrasc" zasilanie z kabla glosnikowego tak zeby zasilic cztery diody LED 3V. Nie musza migac w rytm basu ale jezeli moga to nie zawadzi. Chodzi mi o jak najprostsze rozwiazanie.
  • Poziom 35  
    Najprościej to dobrać rezystor ograniczający prąd i połączyć diody wraz z tym rezystorym do głośnika.
  • Poziom 24  
    Nie dasz rady bez migania bo gdy nic nie gra to wtedy i nie ma prądu w kablu ...
  • Poziom 14  
    no to niech migaja. a jakiej wartosci maja byc te rezystory :?:
  • Poziom 24  
    Zależy na jakim napięciu pracuje wzmacniacz.. Stosując tylko rezystory jest pewien problem.. jak sciszymy muzyke diody mrugają słabiej. Takich tematów na elce juz było bardzo duzo .. schematów też jest mnóstwo. Wiec użyj opcji szukaj i zrób sobie którąś aplikacje na twoje możliwości konstrukcyjne i finansowe...
  • Poziom 14  
    hmm. to jak zrobic taki uklad zeby mrugaly caly czas tak samo :?: granice funduszy- 20zl. nie liczac cen diod.
  • Poziom 14  
    no dobra. zdecydowalem sie na cos takiego: jak zasilic ledy z kabla glosnikowego

tranzystor to chyba bc547 :?: czy taki dobry bedzie :?:
    no i jeszcze cos. jezeli tranzystor ma 3 nozki to ktora do czego podlaczyc :?:
  • Poziom 35  
    No dobrze , ale do głośnika idą ci chyba dwa przewody i nie ma tam zasilania (+) nie myl z plusem zasilającym głośnik(nazwałes go audio).
  • Poziom 14  
    to co ma by w iejscu sygnalu audio :?:
  • Poziom 24  
    Do tego układu musisz poprowadzic dodatkowy kabel zasilania a w miejsce sygnalu audio dajesz sygnał audio ;]
  • Poziom 14  
    czyli jak mam to zrobic :?: i jeszcze takie pytanko:
    jaki dac kondensator zeby oddzielal niskie tony od gwizdka :?:
  • Poziom 35  
    Dobrze abyś zmierzył napięcie na głośniku gdy poziom sygnału jest taki jakiego używasz najczęściej , oraz na max sile głosu. Napiecie to będzie się wahać w pewnych granicach tak dla max głośności jak i średniego poziomu głośności. Będzie to przydatne przy doborze elementów czy sposobie łączenia diod. Ważne są też bardzo same diody tzn na jakie napięcie i jaki prąd będą, oraz ile sztuk.
  • Poziom 14  
    diody na 3V, 4 sztuki
  • Poziom 35  
    Raczej diody będą musiały być łączone równolegle ( nie znamy U na głośniku???), chyba że podłączysz jeszcze jeden przewód z (+) to zmienia postać rzeczy. Al na dwóch przewodach też można je podłączyć , czy będzie to świecić(migać) bez wiedzy o napięciu na głośniku w czasie jego różnej pracy ( post wcześniej)trudno mówić.