Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki zestaw A/V do domu wybrać?

dj.mach 02 Sep 2007 22:33 2039 4
    dj.mach
    Level 17  
    Witam mam do dyspozycji około 3tyś. zł i chciałbym nagłośnić sobie pokój 25m2. Zastanawiałem się nad takimi 2 zestawami:
    1.Elektronika
    YAMAHA RX-V559 + DVD S 557
    Onkyo TX-SR504+DVD DV-SP405
    2. Głośniki.
    +System 2.0
    JAMO E680 lub JBL NORTHRIDGE E 80, QUADRAL QLX 210,Magnat mod. Monitor 1000
    +System 5.0
    JAMO E 680 + E6CEN5 + E600 ,QUINTAS 500 ,HECO VICTA 500 + 200 + C100,Tonsil.MAESTRO II
    + ewentualnie tańszy System 5.1
    KODA AV 707v2+SW1000v2 5.1
    Trochę tego jest ale ciężko się zdecydować, zestaw ma służyć głównie do słuchania muzyki , rzadko oglądam filmy.Dlatego zastanawiam sie narazie nad 2.0 może później rozbuduje do kina.Co myślicie o tym zestawieniu
    Dzięki za pomoc
    czaroslaww
    Level 26  
    ja posiadam onkyo i jestem bardzo zadowolony, moim zdaniem jesli kupujesz amplituner 5.1 najlepiej kupic caly zestaw. koda jest bardzo dobra opcja, magnata i heco sobie daruj, jbl e80 gra bardzo "duzym dzwiekiem, w stylu estradowca"

bralbym kode, poniewaz jest tu swietna relacja cena/jakosc. sam mam tego suba i jestem baaardzo zadowolony.
    Pablo1964
    Moderator
    Przed zakupem koniecznie posłuchaj muzyki w stereo. Na tym polu ten sprzęt może się nie sprawdzić (szczególnie Yamaha). W kinie będzie dobrze. Jeżeli rzadko oglądasz filmy, o wiele lepszym rozwiązaniem byłby sprzęt stereo. Amplituner KD brzmi porównywalnie do 3-krotnie tańszego wzmacniacza stereo. Wynika to z konstrukcji - ilość końcówek mocy, wbudowany tuner, funkcje dodatkowe - to wszystko kosztuje. Chcesz płacić za coś, czego nie będziesz używał?
    dj.mach
    Level 17  
    Pablo1964 wrote:
    Chcesz płacić za coś, czego nie będziesz używał?

Cena amplitunera stereo, a 5.1 są porównywalne .Tylko w amplitunerach stereo niema takiej możliwości wyboru , a jakbym chciał wybrać wzmacniacz+tuner to koszty rosną.Więc myślałem że kupie sobie amplituner 5.1 lub 7.1 i na razie 2 wmiare porządne kolumny jamo i będzie grało na razie w stereo
    Pablo1964
    Moderator
    dj.mach wrote:
    Cena amplitunera stereo, a 5.1 są porównywalne .

Tylko porównaj jakość dźwięku tych amplitunerów w porównywalnej cenie.