Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG LAC-M5500R kiepsko odbiera stacje FM - prośba o poradę.

galpi 02 Wrz 2007 23:20 2326 2
  • #1 02 Wrz 2007 23:20
    galpi
    Poziom 2  

Witam, mam ogromny problem z moim odtwarzaczem samochodowym LG LAC-M5500R. Odbiór stacji radiowych poza dużymi miastami jest praktycznie niemożliwy. W wiekszych miastach (Lublin) jest OK, odbiera kilka stacji radiowych, jakość jest dobra (bez szumów), czasami na pół sekundy przerywa, ale do tego sie przyzwyczaiłem. Problem pojawia się po oddaleniu od miasta na kilkanaście kilometrów. W eterze tylko szum, a w niektórych miastach (Stalowa Wola) odbieram tylko radio "ojca dyrektora" :D. Poprzednio w aucie zamontowane miałem radioodtwarzacz kasetowy Kenwood (bez RDS) i to radio dzialalo bez zarzutu. Niestety ten nowy nabytek jest juz po gwarancji (do tej pory brak radia jakoś mi nie przeszkadzał, bo słuchałem głównie muzyki z odtwarzacza). W tym roku dużo jeździlem i niestety radio głównie było wyłączone :cry:. Moje pytania do bardziej zaawansowanych kolegów sa następujące:
    1. czy to radio ma aż tak słaby tuner FM, że w oddaleniu od przekaźników nic nie jest w stanie złapać?
    2. czy to jest dobre radio, ale źle dobrane do auta (skoda Fabia) (instalacja antenowa, zakłócenia)
    3. co mozna poradzić w takim wypadku?
    Nie jestem elektronikiem i na radiach też znam sie słabo, ale za każdą poradę, linka, uwagę czy sugestię z góry dziekuję.

0 2
  • #2 02 Wrz 2007 23:32
    SlaweK
    Poziom 43  

O ile wiem to Fabia jak większość Skód posiada wzmacniacz antenowy który zasila oryginalne radio przez przewód antenowy. Montując inne radio trzeba dołożyć separator zasilania pomiędzy radio i antenę. A LG nie ma zbyt dużego doświadczenia w takim sprzęcie choć może to być zaletą gdyż nie nauczyli się jeszcze oszczędzać i oszukiwać jak niektórzy markowi producenci.

SławeK

0
  • #3 03 Wrz 2007 17:13
    galpi
    Poziom 2  

I właśnie o hasło "separator antenowy" mi chodziło :D. Poczytałem i troche sie dowiedziałem bo nie miałem pojęcia, ze cos takiego wogóle istnieje. Dziękuję bardzo za pomoc, zamówiłem juz na Allegro, mam nadzieję, że rozwiąże to problem. pozdrawiam.

0