Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lutownica Transformatorowa do plastiku

02 Sep 2007 23:25 5427 6
  • Level 11  
    Witam potrzebuje zbudowac urządzenie do spawania plastiku ostanio bylem u osoby zajmującej sie tym i miala takie urządzenie
    Działało ono na zasadzie lutownicy transformatorowej o dużej mocy

Dokladnie chodzi mi o skrzynke w ktorej bedzie transformator pradu i regulacja mocy wszystko bedzie zamkniete w obudowie a lutowac bedzie grot na kablu z wlacznikiem (standardowy pistolet od takich lutownic)
    Teraz pytanie czy posiada ktos schemat takiego urzadzenia Prosze o porady od czego zaczac co kupic Jestem nawet w stanie zaplacic za wykonanie czegos takiego

Co sadzicie o takim pomysle ?

czy takie cos nazywa sie stacja lutownicza
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • TermopastyTermopasty
  • Level 18  
    Masz ogromne pojęcie i chęć posiadania ale po co płacić za domatorskie wykonanie! To wszystko można kupić. Jestem pewien że coś Ci się połamało i stwierdziłeś iż naprawię też innym?
  • TermopastyTermopasty
  • Level 26  
    Duża moc transformatorówki? To znaczy jaka?
    Byle jak to można to zrobić ogólnie dostępną transformatorówką.
    Prawdziwe spawanie plastików odbywa się przez strumień ciepłego powietrza i pręt plastikowy taki niby odpowiednik elektody w zwykłej spawarce.
  • Level 11  
    cos kolo 300W z regulacja np 100, 200,300
    Czy takie cos to stacja lutownicza?
  • Level 26  
    Stacja lutownicza utrzymuje zadaną temperaturę grota.W tym wypadku który podałeś regulujesz tylko moc i grot może zmieniać temperaturę , spaw będzie albo nie dogrzany,albo przepalony.
  • Level 12  
    wydaje mi się ze grotem plastiku nie pospawasz. najlepiej zrobić coś a'la hot air z lutownicy kolbowej i jakiegoś kompresora ( temperaturę można regulować strumieniem powietrza). jak lepiej poszukasz to na forum znajdziesz :)
  • Level 16  
    ja mam kupioną lutownicę do cięcia plastiku. moc 180 w specjalny grot w kształcie tępego noża. kupiłem w lidlu za 39.90 troche bardzo się grzeje ale działa ;]
pcbway logo