Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dwa Tv - możliwość podłączenia cyfry?

kasiula37 16 Wrz 2007 11:48 4355 36
    juriboss
    Poziom 15  
    Mam zestaw cyfry plus. Tam jest antena 56 na 62cm. Wczoraj na analogu zlapalem jakis (Tylko zasniezony przesuwal sie) i wyregulowalem tak ze odbior byl najlepszy choc nie byl nadajacy sie do ogladania. po przelaczeniu na pioneera cyfry brak sygnalu. Ja duzo czytalem wiem ze to trudne bo w cyfrach skaznik jest niedoklady ale taki jest efekt pierwszej proby. Kierunek mam dobry bo podobnie jak ma sasiad). Ja jestem W Bergen to pod linia 49 na tej mapie. WIec nie wiem czy nie wziąść wiekszego taleza z garazu. Jakis metr ma. Ale czy da rade na tym cyfroskim?
    adrena
    Poziom 20  
    Myślę że na 60 powinieneś odebrać. Tym bardziej że zalecają 50-70 a 60 to właśnie po środku.
    Choc jeśli większa antena to przy zmianach pogody nie będziesz miał szatkowania.
    Jaki program na Analogu ustawiłeś ?
    I czy próbowałes skorygować jakość sygnału regulując wysokość ?
    Pozdrawiam !
    juriboss
    Poziom 15  
    to byl chyba canal plus. Wysokosc czyli jak wysoko na slupie tak?
    adrena
    Poziom 20  
    Hm...
    Powinieneś ustawić na analogowy TVN ( albo Dunatv- węgierski )z Hot Bird-a - nie mam pojęcia czy jeszcze coś innego nadawane jest analogowo.
    Wysokość to: jak Czasza patrzy w Niebo wysoko czy nisko, tu delikatną korekcją powinieneś uzyskać znaczną poprawę jakości sygnału.

Pozdro.

PS właśnie wchodzę na dach aby zamontować Dwa Twiny ( po 44 zł szt. 0,15dB )
    Gdybyś chciał mogę zrobić zdjęcie układu anten abyś mniej więcej wiedział jaka jest różnica np. między Syriuszem , Thorem a HotBird-em.

Moje twiny już działają..
    Linki zdjęć przesłałem na PW. Myślę że bedziesz zadowolony i pozwoli ci to dobrze ocenić co robisz nie tak .
    juriboss
    Poziom 15  
    Dobra. Nastawiłem to bez analoga. Posługiwałęm się tylko wskaźnikiem w cyfrze i trwało to jakieś 4 minuty. Jedna zamiast kanałów czarny ekran i oczywiście... czerwony kwadracik. Wyszedłem poruszac konwerterem i po powrocie do domu sygnal spadl do zera. Nie mogę go już znaleźć. Podłączyłem nowego twina myśląc że może konwerter sie uszkodził ale nadal nie mogę znaleźć. W twinie wykorzystujęnarazie tylko jedno złącze. Jak ustawiłem na początku poziom sygnalu był dobry i miał wartosci 3. Ale mamy słoneczny dzień w Bergen co w Zachodniej Norwegii nie czesto sie zdaża. Tu prawie ciągle Pada. Rekord 86 dni deszczu. Czy zatem większy tależ okaże się niezbędny gdy nadejdzie ponury dzień (a to już niebawem:). Anyway. Narazie idę dalej kręcić tależem z Twinem...
    juriboss
    Poziom 15  
    OK. Jestem już prawie pewien ze cos jest nie tak. Kupiłem tą obejmę i od razu po powrocie do domu przykręciłem talerz 86 na 95cm. Konwerter twin, wskażnik w dekoderze cyfry i jadza. znalezienie sygnału zajęło mi jakieś 40 sekund. To wcale nie jet tak że antena musi byc co do milimetra. Tam spokojnie mam 1 cm jak nie dwa gdzie widze ze sygnał już jest. OK. Miałęm sygał nawet mocniejszy niż na tej 60 tce wiadome i patrze a jest kilka kanałów. Wyszukałem od nowa i była tylko polonia, kultura puls tv4 i chyba koniec. 1 tvp 2 tvp tvn i wszystkich zagranicznych nie bylo. Tylko czarny obraz. Poogladalem chwilę polonię myśląc i po kilku minutach czerwony wadrat na wszystkich i sygnał zniknął. Może nie przykręciłem anteny na kamień ale wiatr tu aktualnie nie wieje i teraz to samo co z tamtą anteną i kowerterem. Nie mogę już znaleźć sygnału. Wszystko wskazuje na to że coś jest w dekoderze czyż nie? Choć głowę dam sobie uciąć jak mi to się stanie trzeci raz. Ale jezeli tak jest to czy to możliwe ze zimny dekoder widzi sygnał a jak popacuje to już nie. Nigdy niue był używany. Przelezał w szafie ponad rok.
    adrena
    Poziom 20  
    Masz tego Maxima to sprawdź na Maximie daj se spokój z tym pionkiem..
    Ustaw na Maximie później podłącz Piona i zobaczymy gdzie leży usterka...
    Pozdrawiam !