Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung cw-25d83n KS3A tylko tęcza na ekranie.

03 Wrz 2007 16:14 2336 13
  • Poziom 14  
    Witam
    Problem polega na tym iż po włączeniu na ekranie jest tylko tęcza.
    Wymieniłem ramkie posprawdzałem reszte elementów wokół niej i jest to samo na wszelki wypadek podstawiłem pamięć napęcia zasilania ramkie są ok.
    Odbiornik trafił do mnie tylko z uszkodzonym tranzystorem linii.
    Prosze o jakieś podpowiedzi co dalej działać.
    Z góry dziękuje.
  • Poziom 18  
    A sprawdziłeś cewki odchylania?
  • Poziom 18  
    Witam próbowałeś rozmagnesowac lub wymienic pozystor?.
  • Poziom 19  
    Witam. Sprawdź, czy jest zasilanie pionu +/- 16,5V.
  • Poziom 14  
    Napięcia na LA + i - są prawidłowe w momencie włączenia i pracy nie słychać charakterystycznego brzęczenia cewek.
  • Poziom 36  
    Witam !

To sprawdź cały obwód rozmagnesowania .
  • Poziom 14  
    Panowie to nie jest zakolorowanie obrazu tylko brak odchylania pionowego nie widać cienkiej linii przez środek ekranu ponieważ jest ona nie widoczna uciekła tak jakby.Były takie usterki kiedyś w rubinach 202.
  • Poziom 32  
    Witam.
    Czals napisał:
    Problem polega na tym iż po włączeniu na ekranie jest tylko tęcza.

I w tym kierunku kilku Kolegów Cię naprowadzało, i trudno mieć do Nich o to pretensje.
    Jeżeli natomiast twierdzisz że
    Czals napisał:
    Panowie to nie jest zakolorowanie obrazu tylko brak odchylania pionowego nie widać cienkiej linii przez środek ekranu ponieważ jest ona nie widoczna uciekła tak jakby ...
    to aby przekonać się o słuszności domysłów pokręć potencjometrem "screen" na trafopowielaczu (ten na dole korpusu) w prawo i napisz czy pozioma kreska się pokaże. Zrobimy wtedy porządek w temacie i poprawimy tytuł, a Koledzy, mam nadzieję, :wink: poprowadzą Cię skutecznie w kierunku usunięcia usterki.

Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Czals napisał:
    Witam
    Problem polega na tym iż po włączeniu na ekranie jest tylko tęcza

Witam, miałem podobnie co prawda w innym odbiorniku ( Telestar 2003 pion na tranzystorach) ale usterka może być podobna. Obraz był ciemny a przy regulacji S2 wychodziła tęcza, do złudzenia przypominająca odchylanie ramki poza obrys ekranu. W moim przypadku za taki stan rzeczy odpowiedzialne było napięcie 200V zasilające wzmacniacze wideo, a raczej jego brak. Typowo ekran powinien świecić jasno, wszystko wskazywało na na pion a tu jednak coś innego. Sprawdź jeszcze podstawkę kineskopu (ostrość).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Panowie mogę się mylić ale uważam nadal że jest uszkodzenie w ramce. Po podkręceniu screenem są pionowe paski tęczy i nie słychać typowych odgłosów brzęczenia cewek odchylających. Po odłączeniu pinu 31 z vdp dalej jest tęcza napięcie na tej nodze 0,11V na EW pin 32-0,07V. Po odłączeniu cewek odchylających nie pełny pasek przez środek ekranu
  • Poziom 32  
    :arrow: Czals
    Czy po podkręceniu S2, ale na normalnie podpiętych do płyty cewkach odchylających, masz jeden poziomy pasek (kreskę [--] o mniej więcej taką tylko bez tej przerwy w środku) przez środek czarnego ekranu? Ewentualnie może jakaś fotka usterki?
  • Poziom 14  
    Tęcza jest od dołu ekranu do samej góry pionowe pasy , po pdkręceniu S2 widać biały pasek u samej góry ekranu.
  • Poziom 14  
    Sprawę załatwiłem już VDP uszkodzony .Wszystkim bardzo dziękuje.Temat zamykam